Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Odra Opole vs Podbeskidzie Bielsko-Biała – zapowiedź meczu!

Po porażce z Miedzią Legnica piłkarze Odry Opole wracają na swoje boisko.

Po porażce z Miedzią Legnica piłkarze Odry Opole wracają na swoje boisko. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie Podbeskidzie Bielsko Biała. Czy Wikingowie Południa poradzą sobie z wyżej notowanym rywalem? Jaką opinię na ten temat mają analitycy zakładów bukmacherskich? Odpowiem na te pytania w poniższym tekście.

Odra Opole

Odra Opole to aktualnie 10. drużyna w tabeli na zapleczu Ekstraklasy. Wikingowie Południa na ten moment wywalczyli 25 punktów w 18 rozegranych rywalizacjach. Ciągle można mówić, że piłkarze tego zespołu będą mogli walczyć o awans, ponieważ aktualnie mają tylko 3 punkty straty do ŁKS-u, który plasuje się na miejscu barażowym.

W ostatniej kolejce piłkarze Odry Opole ulegli w starciu z aktualnym liderem rozgrywek. Miedź Legnica okazała się zbyt ciężką przeszkodą do przeskoczenia,ale już w najbliższy Weekend będzie szybka okazja do poprawy. Tym razem Odra zmierzy się na swoim obiekcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem ekipy z Opola. Obecnie kursy na wygraną tego zespołu są bardzo wysokie, a przecież w pierwszej rywalizacji Wikingowie Południa nie pozostawili złudzeń spadkowiczowi z Ekstraklasy.

Statystyki wskazują, że piłkarze Odry Opole strzelili dokładnie po 3 bramki w 2 ostatnich meczach, z tym przeciwnikiem. W obu przypadkach były to mecze wyjazdowe w Bielsku-Białej. Pomimo wygranej w ostatniej rywalizacji, nie można powiedzieć, że Odra Opole ma korzystne statystyki meczów bezpośrednich z Podbeskidziem. Aktualne liczby wskazują, że Górale zwyciężyli w 4 z ostatnich 5 rywalizacji między tymi drużynami. Również słabo dla piłkarzy Odry Opole prezentują się statystyki notowane przez tę drużynę w meczach domowych z tym rywalem. Górale są niepokonani w ostatnich 5 wizytach w Opolu i w tym czasie zanotowali aż 4 zwycięstwa.

Warto jednak podkreślić, że piłkarze Odry Opole nie przegrali w ostatnich 8 meczach domowych. W tym czasie Wikingowie Południa zanotowali aż 6 zwycięstw i zaledwie 2 remisy.

Statystyki – Odra Opole:

  • Odra Opole jest niepokonana w 8 ostatnich meczach domowych.
  • Wikingowie Południa wygrali 6 z ostatnich 8 meczów na swoim boisku.
  • Odra Opole wygrała pierwsze spotkanie z tym przeciwnikiem 3:0.
  • Odra nie wygrała w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • Piłkarze z Opola stracili aż 5 bramek w 2 ostatnich rywalizacjach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała byli jednym z głównych faworytów do awansu, na podstawie opinii analityków zakładów bukmacherskich. Początek sezonu w wykonaniu tego zespołu był mocnym rozczarowaniem, czego dowodem było właśnie pierwsze spotkanie z Odrą Opole. Aktualnie Górale wyszli na prostą, co doskonale widać na podstawie osiąganych rezultatów przez tę drużynę. Podbeskidzie w tym momencie plasuje się na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Górale mają na koncie 33 strzelone bramki i 21 straconych. Strata do lidera tabeli wynosi zaledwie 7 punktów, natomiast do miejsca dającego bezpośredni awans już tylko 4.

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała w pozytywnych humorach przystąpią do nadchodzącej rywalizacji. Górale w 2 ostatnich meczach zwyciężyli w stosunku 4:0 z Widzewem, a także Górnikiem Polkowice. Trzeba jednak zaznaczyć, że były to mecze domowe. Jeśli spojrzymy na statystyki tego zespołu, to nie sposób nie zauważyć, że Podbeskidzie o wiele gorzej radzi sobie w delegacjach. W końcu mówimy o drużynie, która przegrała 4 z ostatnich 6 meczów wyjazdowych i w tym czasie zanotowała tylko jedno zwycięstwo ze Stomilem Olsztyn. Warto również podkreślić, że Górale nie zachowali czystego konta w 7 ostatnich meczach poza swoim stadionem.

Statystyki – Podbeskidzie Bielsko-Biała:

  • Podbeskidzie Bielsko Biała wygrało 4 z ostatnich 5 meczów wyjazdowych z tym rywalem.
  • Podbeskidzie jest niepokonane w 5 ostatnich meczach w Opolu.
  • Górale nie stracili gola w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • Podbeskidzie zdobyło aż 8 goli w 2 ostatnich starciach.
  • Podbeskidzie ma 6 punktów przewagi nad Odrą Opole.

Więcej sportowych informacji znajdziesz tutaj ->https://www.prostozopolskiego.pl/category/sport/

Zakłady bukmacherskie na Odra vs Podbeskidzie

W opinii analityków zakładów bukmacherskich Podbeskidzie jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Mimo wszystko muszę przyznać, że tak niski przelicznik na wygraną górali w meczu wyjazdowym jest dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. Podbeskidzie w końcu wygrało tylko jeden mecz poza swoim stadionem w ostatnich 6 rywalizacjach. Górale w tym czasie zanotowali aż 4 porażki i jeden remis. Z drugiej strony mamy Odrę Opole, która nie przegrała w 8 ostatnich meczach domowych. Na podstawie takich statystyk mogę pokusić się o stwierdzenie, że postawienie w stronę Wikingów Południa może być tutaj ciekawym, aczkolwiek ryzykownym zagraniem. Kurs na podpórkę jest bardzo wysoki, a przecież gospodarze potrafili wygrać pierwsze spotkanie z tym rywalem aż 0:3.

Argumentem, który nie przemawia za takim zagraniem, jest jednak statystyka meczów bezpośrednich między tymi drużynami w Opolu. Podbeskidzie zwyciężyło w 4 z ostatnich 5 wizyt na obiekcie Wikingów Południai ogólnie rzecz biorąc, ma bardzo dobre liczby w rywalizacjach z tym przeciwnikiem.

Jakie jeszcze mogą być wybory z oferty zakładów bukmacherskich na to spotkanie? Podbeskidzie Bielsko-Biała straciło przynajmniej jedną bramkę w 7 poprzednich rywalizacjach. W związku z tym, że kurs na zwycięstwo gości jest bardzo niski, to przelicznik na strzeloną bramkę przez gospodarzy może być odpowiednim wyborem do kuponów AKO. Tak jak wcześniej wspomniałem, Odra Opole bardzo dobrze wygląda na swoim boisku, natomiast górale mają spore problemy w delegacjach. 6 ostatnich rywalizacji między tymi drużynami w Opolu tylko 3 zakończyły się wynikiem btts,jednak w tym przypadku bardziej zaufałbym aktualnej formie obu zespołów, aniżeli statystykom bezpośrednich meczów.

Na stronie legalnego bukmachera superbet.pl dostępne są również kursy na pozostałe mecze 1. Ligi!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager i redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej oraz tenisa! Na Twitterze – @Mati_N95

514
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Opole to stolica województwa i największe miasto w regionie. Miasto słynie z

Sport

Odra Opole - Termalika Nieciecza 1-0 (1-0)

Sport

27 mandatów i osiem wniosków o ukaranie w sądzie to efekt kontroli wśród kibiców którzy w

Z ostatniej chwili

Finał głośnej, ubiegłorocznej, sprawy z ucieczką przed policjantami i staranowaniem radiowozu przez 21-letniego wówczas mieszkańca Opola.