Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Od kwietnia zdrożeje żywność. Za co zapłacimy najwięcej?

Początek kwietnia przywita nas podwyżkami żywności. Z cen popularnych produktów spożywczych znikną opisy, do których już się

Od kwietnia zdrożeje żywność. Za co zapłacimy najwięcej?

Początek kwietnia przywita nas podwyżkami żywności. Z cen popularnych produktów spożywczych znikną opisy, do których już się przyzwyczailiśmy, takie jak „Teraz VAT 0%”. Wszystko za sprawą niedawnej decyzji Ministerstwa Finansów, które uznało, że zerowa stawka podatku VAT na niektóre produkty spożywcze nie zostanie przedłużona po 31 marca 2024 r.

Przypomnijmy, że 0% stawka VAT na żywność została wprowadzona od 1 lutego 2022 r. w ramach jednej z tarcz antyinflacyjnych, których celem była ochrona społeczeństwa przed podwyższoną inflacją, wynikającą ze wzrostu cen, który poprzedził rosyjską napaść na Ukrainę.
Podatek zostanie nałożony na m.in. owoce, warzywa, mięso, nabiał czy produkty ze zbóż.

Trwająca właśnie walka konkurencyjna wskazuje, że na rynku odczuwany jest słabszy popyt konsumpcyjny. A to znaczy, że nie ma już takiej łatwości przerzucania wszystkich kosztów na kupujących, za to marże producentów i sprzedawców wzrosły.

1212
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 14 czerwca o godzinie 08:56, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym, na DK45 na trasie Opole-Kluczbork ...

Sport

Od 1990 roku 125 policjantów w całej Polsce wypełniło słowa roty ślubowania do końca. Zapłacili najwyższą cenę realizując naszą misję. 

Wiadomości

Dalsze czynności z zatrzymanym do włamań do ogródków działkowych 37-latku, pozwoliły policjantom zabezpieczyć kolejne rzeczy, które mogą pochodzić z przestępstwa.

Wiadomości

To już kolejny lokal z nielegalnymi automatami do gier hazardowych w naszym regionie „rozbity” przez funkcjonariuszy opolskiej Krajowej