Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

O czym marzą doświadczeni przez los mali opolanie? Święta nie dla wszystkich dzieci są wesołe. Pomóż spełnić marzenia

– W tej chwili mamy 10 życzeń do zrealizowania. Początkowo było ich 18, ale osiem już udało się spełnić

O czym marzą doświadczeni przez los mali opolanie? Święta nie dla wszystkich dzieci są wesołe. Pomóż spełnić marzenia

– W tej chwili mamy 10 życzeń do zrealizowania. Początkowo było ich 18, ale osiem już udało się spełnić – mówi mówi Piotr Koziol, prezes Fundacji Kwitnące Talenty, która zorganizowała akcję w Opolu. – Marcel chciał być jak Robert Lewandowski i dla niego udało się zorganizować spotkanie z trenerem. Wiktor weźmie udział w profesjonalnej lekcji śpiewu, a Ania nauczy się grać na gitarze.

Autorami życzeń są podopieczni Domu Dziecka w Turawie oraz Ośrodka Readaptacji Społecznej „Szansa” w Opolu. Podobna akcja została zorganizowana przed Bożym Narodzeniem, ale wtedy najmłodsi prosili o podarki rzeczowe. Tym razem zajączek ma im sprawić prezenty niematerialne, które pozwolą rozwinąć talenty. – Te dzieci marzą bardzo nieśmiało. Wstydzą się mówić o swoich pragnieniach i często nie wierzą, że ich marzenia mogłyby się spełnić. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami bardzo ich zaskoczymy – mówi Piotr Koziol.

Postać sympatycznego zająca, kojarzącego się z Wielkanocą, wykonał lokalny artysta Rafała Kania, a ufundowało ją Centrum Handlowe Karolinka. Zajączek Marzeń stanął przed uruchomioną przez fundację Talentownią, która ma siedzibę przy ul. Barlickiego 13 w Opolu. Dzieci zdradziły mu, o czym marzą, przyklejając do niego karteczki. Teraz wszystko w rękach wrażliwych opolan, którzy mogą wyczarować uśmiech na buziach małych marzycieli. – Monika napisała, że marzy, by wylecieć w kosmos, bo tutaj nie da się żyć. Wie, że to życzenie raczej się nie spełni, więc pragnie choć na moment oderwać się od ziemi, na przykład podczas wyprawy balonem lub szybowcem – mówi twórca Talentowni. – Maciek chciałby nauczyć się jeździć konno, a Piotr zobaczyć życie w zoo od środka, np. podczas karmienia papug. Marzeń do spełniania jest jeszcze kilka.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zerwać jedną z karteczek pilnowanych przez zajączka, a następnie zgłosić chęć spełnienia marzenia (można to zrobić osobiście w Talentowni lub wysyłając zdjęcie karteczki z życzeniem za pomocą mediów społecznościowych). Akcja potrwa do Wielkanocy, czyli do 4 kwietnia.

O czym marzą doświadczone przez los dzieci z Opolszczyzny? Wiele z nich wyciska łzy, ale wspólnymi siłami możemy je spełnić.

Poniżej prezentujemy listę aktualnych marzeń dzieci. Osoby, które chcą pomóc zapraszamy do kontaktu: 

życzenie Adama to poznanie nowych trików na hulajnodze, którą dostał w ramach poprzedniej akcji Talentowni, czyli Choinki Życzeń, 

Andżelika uwielbia robić zdjęcia. Nie ma aparatu fotograficznego, ale fotografuje smartfonem. Marzy o tym, ktoś pokazał jej jak profesjonalnie uwiecznić listki, drzewa i owady, 

Marysia lubi grać w planszówki. Nie ma z kim jednak zagrać. Jest bardzo samotna,

Piotr bardzo chce zobaczyć jak wygląda życie w zoo od środka np. karmienie papug, albo pomieszczenie w środku dla uchatek, by ktoś z trenerów, opiekunów pokazał życie zwierząt od „kuchni”, 

Basia natomiast marzy o tym, by ktoś nauczył ją malować i tworzyć dzieła, mimo że koleżanki i koledzy mówią jej, że bazgrze jak kura pazurem po płótnie, 

życzenie Natalii, która bardzo chce nauczyć się choćby jednego magicznego triku i spotkać się z kimś, kto zna się na robieniu takich sztuczek. 

Weronika marzy o tym, by nauczyć się jazdy na koniu, to jej marzenie od kołyski,

życzenie Dagmary, która chce się spotkać z behawiorystą, który pomoże jej zrozumieć zachowanie jej pieska, bo jej piesek czasem się bardzo dziwnie zachowuje,

Zuzia lubi grać w ping-ponga. Marzy o tym, by zagrać z kimś kto jest dobry w tej dyscyplinie sportu,

Maciek marzy o tym, by pierwszy raz w życiu wejść na konia i zobaczyć jak to jest, poczuć ten wiatr we włosach. 

Ważne, by po zabraniu karteczki przekazać informację do Talentowni. Zajączek chce, by rzeczywiście życzenia dzieci zostały zrealizowane. Można też napisać na fanpejdża Talentowni, napisać maila na adres fundacja@kwitnacetalenty.pl lub przedzwonić na numer 607 55 00 62. 

Zgłosił się nauczyciel gry na gitarze, który spełni marzenie dziecka, które chciałoby spróbować gry na tym instrumencie. 

Zgłosiła się także osoba, która chętnie wesprze dzieci w edukacji tworzenia grafiki komputerowej, w nauce języków: angielskiego, niemieckiego, tureckiego i arabskiego. Może ktoś kolejny chciałby zaoferować swój talent lub pasję? Dzieci wstydzą się prosić, mają niskie poczucie własnej wartości, same nie wiedzą co chciałyby w prezencie, mają niską samoświadomość. Pomóżmy to zmienić. Razem damy radę.

266
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

O godzinie 14.34 na stanowisko dyżurnego straży wpłynęło zgłoszenie o pomocy

Wiadomości

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) i Prokuratura Krajowa rozbiły

Wiadomości

„Dzięki pomocy i zaangażowaniu takich osób, jak Pan Tomasz, możemy razem, czując się

Wiadomości

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, policjanci w codziennej służbie sprawdzą