Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Nocny pościg namysłowskiej prewencji za pijanym mężczyzną. Miał blisko 2 promile.

Policjanci namysłowskiej prewencji zatrzymali po nocnym pościgu nietrzeźwego kierowcę.

Nocny pościg namysłowskiej prewencji za pijanym mężczyzną. Miał blisko 2 promile.

Policjanci namysłowskiej prewencji zatrzymali po nocnym pościgu nietrzeźwego kierowcę.

Mężczyzna na widok radiowozu próbował schować się w bocznej uliczce. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14 marca), w nocy. Trzech kolegów po spożyciu alkoholu postanowiło podjechać samochodem i dokupić kolejną partię wysokoprocentowych trunków. Nie przeszkadzało im, że kierowca jest już mocno nietrzeźwy.

Przed pierwszą w nocy, dziwnie jadący samochód, zauważyli namysłowscy policjanci patrolujący teren miasta. Kierowca osobowego renault, gdy zorientował się, że jedzie za nim radiowóz próbował zgubić patrol, szukając miejsca gdzie będzie niezauważony.

Po krótkim pościgu, samochód został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 42-latek, u którego alkomat wykazał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego koledzy mieli już po ponad 3 promile.

Jazda skończyła się na odholowaniu samochodu przez lawetę. 42-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Stracił już swoje prawo jazdy. Za takie przestępstwo grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna a nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy!
Będąc świadkiem sytuacji, próby lub intencji prowadzenia pojazdu po alkoholu, możemy reagować. Jest to obywatelski obowiązek. Pamiętaj zwykły telefon pod nr. 112 może uratować życie!

Źródło KPP Namysłów Foto Archiwum

839
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,