Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Niewiele zabrakło. Karetka prawie utknęła pod wiaduktem.(Wideo)

Kierowca karetki zignorował znaki drogowe, przez co pojazd prawie zaklinował się

Niewiele zabrakło. Karetka prawie utknęła pod wiaduktem.(Wideo)

Kierowca karetki zignorował znaki drogowe, przez co pojazd prawie zaklinował się pod wiaduktem na ul. Krapkowickiej w Opolu.

Do zdarzenia doszło w wtorek, 20 lipca wieczorem. Na nagraniu, które otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników wyraźnie widać, że niewiele brakowało, żeby karetka utknęła pod wiaduktem. Z pojazdu wysiadł członek załogi, który naprowadzał kierowcę. Pojazd nie jechał na sygnale, jak udało nam się ustalić, nie była to karetka należąca do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.
Tym razem na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Przypominamy, że pod tym wiaduktem doszło już do kilku wypadków, w tym także śmiertelnych, a oznakowanie jest po to, żeby je respektować.

2 września 1991 pod wiaduktem kolejowym przy ul. Krapkowickiej w Opolu zginęło tragicznie trzech żołnierzy. – Jechali tędy do koszar ciężarówką. A tutaj wiadukt jest nisko powieszony. Most ściął pakę, miażdżąc wojskowym głowy. – Wspomniał o tragedii dziadek jednego z zabitych. Starszy pan zagrabił ziemię wokół krzyża, wyciągnął z siatki znicz, podniósł przechylony wazon ze świeżymi margerytkami, zapalił zgaszone knoty w wypalonych do połowy pięciu lampionach. – Nad tym miejscem ciąży jakieś fatum. W latach siedziemdziesiątych pod wiaduktem zginęło czterech milicjantów jadących do Grudyni Wielkiej zrywać w sadzie jabłka. Też ich most zmasakrował.

Wydarzenie upamiętnia metalowy krzyż i głaz z nazwiskami zmarłych.

8411
2 komentarze

2 Comments

 1. Janek Parniak

  22 lipca, 2021 at 22:46

  Wstyd dla władz Opola że przez tyle lat nie poprawili ważnego wiaduktu pod względem wysokości i szerokości. 80 lat po wojnie i wiadukt nie przebudowany do obecnych standardów. O wjeździe na autostradę w Pruszkowie nie wspomnę.

 2. krapek

  27 lipca, 2021 at 18:33

  To nie fatum, to polski tupolewizm. Jeżdżę tędy codziennie i bardzo często widzę busy wjeżdzające na styk i mijające belki ostrzegawcze chodnikiem. Na konstrukcji wiaduktu od spodu widać też czasem ślady lakieru.
  BTW wiadukt jest chyba własnością PKP a nie miasta. O ile wiem to przy okazji budowy parkingu przy moście na Bolko cała ulica ma być przebudowana i problem zniknie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dziś około godziny 6:00 doszło do dachowania auta na drodze Opole-Prudnik w okolicy Lasu Smolarnia na drodze dw414.

Z ostatniej chwili

W piątek około godziny 20:30 na drodze między Kopaliną, a Domaradzką Kuźnią w

Z ostatniej chwili

Kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z toyotą. Do wypadku

Z ostatniej chwili

W piątek 30 lipca w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 901