Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca forda zatrzymany przez policjantów z Praszki. Miał blisko promil alkoholu

Policjanci z Praszki udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy forda mondeo. 37-letni mieszkaniec powiatu oleskiego prowadził pojazd

Nietrzeźwy kierowca forda zatrzymany przez policjantów z Praszki. Miał blisko promil alkoholu

Policjanci z Praszki udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy forda mondeo. 37-letni mieszkaniec powiatu oleskiego prowadził pojazd, mając w organizmie blisko promil alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy możliwe było wyeliminowanie z ruchu drogowego kolejnego niebezpiecznego kierowcy.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór podczas patrolu realizowanego przez policjantów z Praszki. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na samochód, którym – według posiadanych wcześniej informacji – mógł kierować nietrzeźwy mężczyzna.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję i ruszyli za pojazdem. Po krótkim pościgu zatrzymali forda do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec powiatu oleskiego.

Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada już zatrzymane prawo jazdy za wcześniejsze przestępstwo związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie.

37-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kolejny, długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek. Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym i mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie.

3679
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu dwóch policjantek z Krapkowic udało się zapobiec tragedii. St. post. Kinga Klepacka

Z ostatniej chwili

Nie żyje 48-letni mężczyzna, który na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi na hulajnodze elektrycznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wiadomości

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 10 czerwca, w Bardzie na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych