Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Na opolskim rynku odbyła się zbiórka krwi i pokaz policyjnego sprzętu.

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla innych, nie trzeba nikogo przekonywać. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej

Na opolskim rynku odbyła się zbiórka krwi i pokaz policyjnego sprzętu.

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla innych, nie trzeba nikogo przekonywać. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu po raz kolejny zorganizowali zbiórkę krwi.

Tym razem zebraliśmy się na opolskim rynku, żeby promować krwiodastwo i pomoc drugiemu człowiekowi. Była to również okazja do porozmawiania z policjantami różnych pionów o ich codziennej służbie.

25 maja, na opolskim rynku odbyła się zbiórki krwi. Na miejscu był krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Byli również funkcjonariusze opolskiej Policji różnych pionów – policyjni kontrterroryści, funkcjonariusze drużynki rowerowej, policjanci ruchu drogowego oraz z oddziałów prewencji. Ci ostatni tworzą Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

Policjanci w codziennej służbie niejednokrotnie chronią życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu, dlatego doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest krew. Nieraz są świadkami tragicznych wypadków z których do szpitala przewozi się rannych wprost na stół operacyjny. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy operacjach, a także przeszczepach narządów.

W dzisiejszej zbiórce krwi uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni z całego garnizonu opolskiego oraz mieszkańcy naszego regionu. Łącznie zebrano blisko 9 litrów krwi.

Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

Źródło KWP w Opolu.

WSPIERAJ NAS NA:

1380
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Rada Dzielnicy IX Stare Miasto zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym pn. „Festiwalowe Opole”.  Konkurs fotograficzny będzie się odbywał w dwóch kategoriach: – Kategoria...

Z ostatniej chwili

W sobotę 3 czerwca o godz. 16:20 na drodze wojewódzkiej nr 463 w Staniszczach Małych doszło do wypadku.

Z ostatniej chwili

Zbliżamy się do zakończenia pierwszego etapu budowy Centrum Przesiadkowego Opole Południe. Polegał on na pracach ziemnych, a jednym z głównych

Kultura

Porywające przygody, wzruszające historie, niesamowite efekty specjalne i genialne aktorstwo – t