Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Miał znęcać się nad rodziną psychicznie i fizycznie. 39-latek trafił do aresztu

O 3-miesięcznym areszcie wobec zatrzymanego przez policjantów 39-latku zdecydował w

Miał znęcać się nad rodziną psychicznie i fizycznie. 39-latek trafił do aresztu

O 3-miesięcznym areszcie wobec zatrzymanego przez policjantów 39-latku zdecydował w minioną środę sąd. Mężczyzna miał wszczynać awantury domowe, podczas których znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i dziećmi. Jak ustalili policjanci, zatrzymany groził rodzinie również pozbawieniem życia.

W miniony wtorek z dyżurnym komisariatu pierwszego w Opolu skontaktowała się 34-latka. Kobieta zawiadomiła o awanturze do jakiej miało dojść między nią i mężem. Agresor miał grozić kobiecie i ich dzieciom pozbawieniem życia. Z takim zamiarem miał udać się do przedszkola, gdzie w tym czasie przebywały najmłodsze dzieci. To tam zatrzymali go policjanci.
Jeszcze tego samego dnia zawiadomienie dotyczące znęcania się i kierowania gróźb karalnych złożyła 34-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 39-latkowi łącznie 4 zarzutów.
Komendant Komisariatu Pierwszego Policji w Opolu wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Na środowym posiedzeniu sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Śledczy zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa, a zatrzymany może usłyszeć kolejne zarzuty. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
Jeśli doświadczasz przemocy, skontaktuj się ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia Ofiar Przemocy w Rodzinie w Opolu przy ul. Małopolskiej 20 A, tel. 77 4556390 – 92. Godziny pracy od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00. Ośrodek zapewnia całodobowo schronienie.

Źródło KMP Opole

1179
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Na akwenie Silesia w Opolu trwają poszukiwania mężczyzny, który mógł zniknąć pod wodą.

Wiadomości

Policjanci z Brzegu prowadzą czynności mające wyjaśnić szczegółowe okoliczności

Wiadomości

Na Jeziorze Srebrnym w Januszkowicach w gminie Zdzieszowice utonął w niedzielę

Wiadomości

Samochodami w sumie podróżowało sześć osób. Jedna z nich została ranna. Śmigłowiec