Małżeństwo Oleksy z Opola z medalami MŚ.

W dn.19-23.09.2023 w Wiedniu odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WUAP w trójboju siłowym.

W dn.19-23.09.2023 w Wiedniu odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WUAP w trójboju siłowym.

Opole w konkurencji martwy ciąg masters + 40 reprezentowało małżeństwo Oleksy.

Sabina Oleksy po zaciętej walce zdobyła tytuł wicemistrzyni świata pokonując m.in. reprezentantkę Słowacji, Niemiec, Czech oraz Węgier.

Marcin Oleksy zdobył brązowy medal mistrzostw świata po pięknej walce, podnosząc 260 kg, pokonując dwóch Niemców, Węgra, Czecha, Amerykanina, Litwina. Był też atak na 270 kg na mistrzostwo świata ale nie tym razem.

Za 3 tyg Marcin startuje w mistrzostwach Polski w trójboju siłowym fed. WPC, gdzie będzie próbował pobić rekord Polski w totalu,który wynosi 640 kg.

Duże podziękowanie dla sponsora

3291

Wiadomości

1500 kilometrów - taka odległość dzieliła Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu od osoby, która potrzebowała pomocy.

W najbliższy weekend kajakarze klasyczni z całej Polski zjednoczą się w Wałczu, aby wziąć udział w pierwszym Pucharze Polski w tym sezonie.

Piłkarze Odry Opole wygrali aż 3:0 z Chrobrym Głogów w domowym spotkaniu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi.

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.