Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy z WITD zatrzymali kierowcę ciężarówki na obwodnicy Niemodlina. Okazało się…

Przez dwa tygodnie kierowca – a jednocześnie przedsiębiorca – prowadził pojazd z włożoną do tachografu kartą przedsiębiorstwa.

Inspektorzy z WITD zatrzymali kierowcę na obwodnicy Niemodlina. Okazało się...

Przez dwa tygodnie kierowca – a jednocześnie przedsiębiorca – prowadził pojazd z włożoną do tachografu kartą przedsiębiorstwa.

Proceder ten ujawnili podczas kontroli przeprowadzonej 22.09 br. na Obwodnicy Niemodlina inspektorzy opolskiej ITD.

Za kierownicą kontrolowanego ciągnika siodłowego z podpiętą naczepą siedział sam przedsiębiorca, który jak się okazało nie rejestrował swojej aktywności na karcie kierowcy.

Natomiast w drugim slocie zalogowaną miał kartę przedsiębiorstwa – co tłumaczył początkowo tym, że pomyliły mu się karty.

Analiza danych cyfrowych z pamięci urządzenia wykazała, że kierowca porusza się pojazdem w ten sposób od 2 tygodni.

Podczas przesłuchania przyznał, że jego karta kierowcy straciła ważność, a nowa jeszcze nie została wydana.

Stwierdzone naruszenie skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy na trzy miesiące.

Ponadto w trakcie kontroli stwierdzono, że tachograf zamontowany w pojeździe nie został poddany obowiązkowej kalibracji w wymaganym terminie oraz podczas zmiany numeru VRN (numeru rejestracyjnego pojazdu).

W konsekwencji kontrolujący zatrzymał również dowód rejestracyjny ciągnika.  Dodatkowo, za stwierdzone podczas kontroli naruszenia, wobec przedsiębiorcy,  zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężna w wysokości 6 500 zł.

Źródło WITD OPOLE

8706
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe holowanie pojazdu oraz kierowanie samochodem przez osobę bez wymaganych

Wiadomości

Miniony weekend na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego po raz kolejny pokazał, jak ogromnym zagrożeniem są nietrzeźwi kierowcy.

Wiadomości

Dzięki czujności i skutecznej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Wołczynie kolejny kierowca znajdujący się pod wpływem środków

Wiadomości

Policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania w ramach akcji „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali kierowców