Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dwóch cudzoziemców wydalonych z Polski za przestępstwa i łamanie prawa

Drugi z wydalonych cudzoziemców, obywatel Ukrainy, po opuszczeniu zakładu karnego w Nysie ponownie naruszył przepisy prawa.

Dwóch cudzoziemców wydalonych z Polski za przestępstwa i łamanie prawa

Dwóch obywateli państw spoza Unii Europejskiej zostało wydalonych z Polski po serii przestępstw i wykroczeń. Decyzje o przymusowym opuszczeniu terytorium RP otrzymali obywatel Białorusi oraz obywatel Ukrainy. Obaj mężczyźni zostali uznani za osoby stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dodatkowo, na podstawie decyzji Straży Granicznej, objęto ich 10-letnim zakazem wjazdu do krajów strefy Schengen.

Pijany kierowca z Białorusi złamał sądowy zakaz

Pierwszy z mężczyzn, obywatel Białorusi, już wcześniej został ukarany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W czerwcu br. policjanci zatrzymali go z wynikiem 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, za co otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat.

Pomimo orzeczonego zakazu, 13 października ponownie wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu (1,4 promila). Za rażące łamanie prawa mężczyzna został objęty decyzją o natychmiastowym wydaleniu z terytorium Polski. Został doprowadzony pod konwojem do granicy i przekazany stronie białoruskiej.

Ukrainiec znany policji z licznych kradzieży

Drugi z wydalonych cudzoziemców, obywatel Ukrainy, po opuszczeniu zakładu karnego w Nysie ponownie naruszył przepisy prawa. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie karany za kradzieże, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz inne przestępstwa.

W przeszłości dokonał m.in. kradzieży samochodu osobowego, a także licznych kradzieży artykułów spożywczych i alkoholowych o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Łącznie przeprowadzono wobec niego 30 postępowań w sprawach o wykroczenia.

Ze względu na brak dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, Ukrainiec został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, gdzie oczekuje na wykonanie decyzji o wydaleniu.

Straż Graniczna: 82 cudzoziemców wydalonych w 2025 roku

Jak informuje Placówka Straży Granicznej w Opolu, od początku 2025 roku wydano 82 decyzje zobowiązujące cudzoziemców do opuszczenia Polski. Działania te mają na celu ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


Źródło: Straż Graniczna

1692
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu przejęli dużą partię podrobionych produktów oferowanych do sprzedaży

Wiadomości

Dzięki czujności i skutecznej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Wołczynie kolejny kierowca znajdujący się pod wpływem środków

Wiadomości

Prace przy budowie nowego węzła drogowego na skrzyżowaniu obwodnicy północnej Opola z ulicami Opolską

Kultura

Czy można opowiedzieć historię jednego z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Polsce