Druga wygrana siatkarzy PSG Stali Nysa.

Drugie zwycięstwo w sezonie, a pierwsze poza własną halą odnieśli siatkarze PSG Stali Nysa. W czwartkowy wieczór ich przeciwnikiem

Drugie zwycięstwo w sezonie, a pierwsze poza własną halą odnieśli siatkarze PSG Stali Nysa. W czwartkowy wieczór ich przeciwnikiem był Cuprum Lubin.

Nysanie w mecz weszli bardzo dobrze. Gospodarze potrafili dotrzymać im kroku tylko do stanu 7:7. Od tego momentu Stal odskoczyła szybko na cztery punkty, aby wygrać… do 12.

W drugiej partii Cuprum nie prowadziło ani przez chwilę. Na tablicy wyników nie pojawił się również ani razu remis. Największa przewaga przyjezdnych wynosiła siedem punktów i tylko dzięki pogoni miejscowych w końcówce, nie powtórzył się wynik z pierwszego seta. Tym razem Stal wygrała do 20.

Przyciśnięci do ściany gospodarze trzeciego seta zaczęli od minimalnego prowadzenia. Tym razem jednak też sił nie starczyło na długo. Od stanu 8:8 do głosu doszła Stal. Wygrała do 17 i cały mecz 3:0.

Nagroda dla MVP powędrowała do atakującego Stali Wassima Ben Tary, zdobywcy 17 punktów. Kolejny dobry występ zanotował Michał Gierżot, zapisując na swoim koncie 12 punktów, w tym cztery bezpośrednio z zagrywki.

Po dwóch kolejkach PSG Stal zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce. Na prowadzeniu jest Resovia Rzeszów, przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W trzeciej kolejce Stal podejmie Skrę Bełchatów. Spotkanie rozegrane będzie w najbliższą niedzielę. Początek o 20:30.

Jastrzębski Węgiel – AZS Olsztyn 3:1

W 1 lidze siatkarzy, a jedynym jak dotąd rozegranym meczu czwartej kolejki Mickiewicz Kluczbork wygrał z Astrą Nowa Sól 3:0 (25:23, 25:21,25:21). MVP spotkania został wybrany przyjmujący Janusz Górski, który na swoim koncie zapisał 13 punktów. Kolejny mecz Mickiewicz rozegra na wyjeździe, w sobotę 15 października. Przeciwnikiem będzie AZS AGH Kraków.

1009

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Chociaż przegrywała już 0:2, PSG Stal Nysa sprawiła niespodziankę i w meczu 28. kolejki wygrała we własnej hali 3:2 z Projektem Warszawa.

PSG Stal Nysa nie wykorzystała olbrzymiej szansy i przegrała 1:3 z Bogdanką LUK Lublin. Po porażce w 26. kolejce PlusLigi teraz musi zacząć