Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą

Na naszych drogach wciąż zdarzają się nietrzeźwi kierowcy. Dlatego brzescy policjanci w

APELUJEMY O TRZEŹWOŚĆ ZA KIEROWNICĄ

Na naszych drogach wciąż zdarzają się nietrzeźwi kierowcy. Dlatego brzescy policjanci w trakcie drogowych kontroli zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W miniony poniedziałek zatrzymali 3 mężczyzn, którzy za kierownicę swoich samochodów wsiedli pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Nidy nie wsiadajmy za kierownicę, kiedy nie mamy pewności co do stanu trzeźwości. W takich przypadkach warto udać się do najbliższej jednostki Policji i przebadać na zawartość alkoholu. Dopiero wówczas gdy jesteśmy trzeźwi ruszajmy w podróż.
Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany dzięki czujności świadka. Poinformował dyżurnego, że kierowca forda jedzie całą szerokością jezdni i może być nietrzeźwy. Policjanci z drogówki zatrzymali go w centrum miasta. 72-letni mężczyzna miał problemy z równowagą, jego mowa była bełkotliwa i czuć było od niego alkohol. Jak się okazało mężczyzna od 5 lat nie posiadał prawo jazdy, które zostało mu administracyjnie zatrzymane. Od mężczyzny została pobrana krew do sprawdzenia zawartości alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 16:00 w Skorogoszczy policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę skody. 58-letni mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Natomiast w jednej z miejscowości w gminie Grodków tuż przed 18:00 funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego kierowcę motoroweru. W tym przypadku badanie na urządzeniu pokazało, że mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu. Również w poniedziałek policjanci zatrzymali 3 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu i poruszali się drogami publicznymi.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Natomiast rowerzyści muszą się liczyć z karą grzywny nawet do 5 000 złotych. W ich przypadku sąd może orzec również karę aresztu do 30 dni i zakaz prowadzenia rowerów do 3 lat.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

1108
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dziś około godziny 6:00 doszło do dachowania auta na drodze Opole-Prudnik w okolicy Lasu Smolarnia na drodze dw414.

Z ostatniej chwili

W piątek około godziny 20:30 na drodze między Kopaliną, a Domaradzką Kuźnią w

Z ostatniej chwili

Kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z toyotą. Do wypadku

Z ostatniej chwili

W piątek 30 lipca w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 901