W poniedziałkowy poranek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, które stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Setki kontroli od wczesnych godzin porannych
Policjanci rozpoczęli działania już o godzinie 4:00, prowadząc wzmożone kontrole na głównych trasach powiatu namysłowskiego. W trakcie akcji skontrolowano łącznie aż 550 kierujących.
Niepokojące wyniki kontroli
Niestety, mimo licznych apeli, aż 6 osób zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu:
- 2 kierujących odpowie za wykroczenie,
- 4 osoby dopuściły się przestępstwa.
Najbardziej nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 40-letni mężczyzna, który miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Co szczególnie niepokojące, wśród zatrzymanych byli również kierowcy zawodowi.
Policja apeluje o rozsądek
Funkcjonariusze przypominają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to nie tylko poważne naruszenie przepisów, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia — zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Każda taka decyzja może zakończyć się tragedią, dlatego policja konsekwentnie prowadzi podobne działania na terenie całego regionu.
Bezpieczeństwo to wspólna odpowiedzialność
Akcje takie jak „Trzeźwy Poranek” pokazują, że problem wciąż istnieje i wymaga stanowczej reakcji. Nawet jeden nietrzeźwy kierowca na drodze to o jeden za dużo.
Jeśli widzisz osobę, która może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu — reaguj. Czasem jeden telefon może uratować czyjeś życie.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie







581
























