W niedzielę, 17 sierpnia 2025 roku, około godziny 16:00, doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 42 na trasie Kluczbork – Wołczyn, w miejscowości Czaple Stare.
Przebieg zdarzenia
Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-letni kierowca syreny 105 z nieustalonej przyczyny zjechał najpierw na prawe pobocze, a następnie na lewy pas ruchu. Tam doszło do czołowego zderzenia z hyundaiem, którym kierowała 42-letnia kobieta. W samochodzie podróżowały cztery osoby.
W wyniku wypadku 52-letni kierowca syreny oraz 65-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu. Cztery osoby z hyundaia zostały przewiezione do szpitala w Opolu z obrażeniami ciała.
Działania służb ratunkowych
Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy zabezpieczyli teren i prowadzili czynności dochodzeniowe. Służby ratunkowe apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków drogowych i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Apel policji o bezpieczną jazdę
Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien:
- zachować ostrożność i zwiększyć uwagę,
- dostosować prędkość do natężenia ruchu, pogody i stanu nawierzchni,
- utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,
- wsiadać za kierownicę wypoczętym i skoncentrowanym.
Zmęczenie, nieuwaga lub nadmierna prędkość mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji. Ten wypadek jest przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialnej jazdy i zdrowego rozsądku.
Źródło KPP w Kluczborku




