Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

43-latka jechała „pod prąd” 20 kilometrów autostradą A4.Kobieta została ukarana mandatem 2000zł i 15pk.

Wysokim mandatem i kilkunastoma punktami karnymi zakończyła się niedzielna podróż 43-latki.

43-latka jechała "pod prąd" 20 kilometrów autostradą A4.Kobieta została ukarana mandatem 2000zł i 15pk.

Wysokim mandatem i kilkunastoma punktami karnymi zakończyła się niedzielna podróż 43-latki.

Właścicielka renault przegapiła swój zjazd z autostrady i wówczas postanowiła zawrócić. Jak tłumaczyła policjantom chciała zaoszczędzić czas i pasem awaryjnym dojechać do swojego zjazdu. Mieszkanka województwa dolnośląskiego „pod prąd” przejechała 20 kilometrów nitką na Katowice.

W niedzielę rano policjanci z brzeskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na autostradzie A4 ma jechać „pod prąd” renault. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na autostradę w kierunku Katowic. Tam między zjazdem na Brzeg, a Opole zauważyli patrol autostradowy, który zatrzymał samochód jadący w przeciwnym kierunku.

Za kierownicą renault siedziała 43-letnia kobieta. Tłumaczyła funkcjonariuszom, że przejechała właściwy zjazd. Wówczas postanowiła zawrócić i pasem awaryjnym dojechać do swojego zjazdu. W ten sposób przejechała 20 kilometrów. Podróż „pod prąd” dla mieszkanki Dolnego Śląska zakończyła się mandatem w wysokości 2 000 złotych i 15 punktami karnymi.

Przypominamy, że na autostradzie obowiązuje bezwzględny zakaz zawracania. Jeśli już zdarzy się przegapić wyjazd z autostrady, należy kontynuować podróż do kolejnego zjazdu, gdzie będzie można dopiero po zjechaniu z autostrady ponownie na nią wjechać we właściwym kierunku.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

2018
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W nocy na rondzie obok Makro na obwodnicy Opola ciężarówka przewożąca cement przewróciła się na bok.

Z ostatniej chwili

Policjanci z komendy miejskiej w Opolu poszukują świadków wypadku drogowego z 21 listopada br. Do zdarzenia doszło na 224 kilometrze

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W piątek 25 listopada po godzinie 17:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na opolskim odcinku autostrady A4 na 211 km kierunek Katowice.