Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

43-latek został zatrzymany dzięki czujności sąsiadów. Ukradł rower i próbował go sprzedać kilka domów dalej.

Do 7,5 roku więzienia grozi 43-letniemu mieszkańcowi województwa śląskiego. Mężczyzna

43-latek został zatrzymany dzięki czujności sąsiadów. Ukradł rower i próbował go sprzedać kilka domów dalej.

Do 7,5 roku więzienia grozi 43-letniemu mieszkańcowi województwa śląskiego. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież roweru. Zabrał go sprzed posesji właściciela i kilka domów dalej oferował do sprzedania. Funkcjonariuszy o sprawie zaalarmował czujny sąsiad.
Kilka dni temu do oficera dyżurnego z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim zadzwonił zgłaszający. Z przekazanych informacji wynika, że chwilę wcześniej na jego podwórko przyszedł mężczyzna, który zaoferował mu do sprzedaży rower. Zgłaszający podejrzewał, że jednoślad może być kradziony.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, pod wskazanym adresem zastali zgłaszającego i podejrzewanego. Szybko się okazało, że przypuszczenia sąsiada były trafne. 43-latek miał ukraść rower pozostawiony przed jednym z domów na tej samej ulicy. Tłumaczył, że potrzebował pieniędzy by wrócić do domu. Wartość strat właściciel oszacował na 1 000 złotych.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nierzeźwy, w organizmie miał bliski 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Tym razem działał w warunkach recydywy, grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

953
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej