Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

41-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad dziećmi w wieku 3 i 8 lat. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

Kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Namysłów. Mężczyzna

41-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad dziećmi w wieku 3 i 8 lat. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

Kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Namysłów. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad swoją partnerką i dwójką małych dzieci. Służby powiadomił pedagog szkolny, gdy dziewczynka przyszła z siniakami na lekcje. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

Informację o niepokojącej sytuacji zgłosił policjantom szkolny pedagog. Zauważył obrażenia na twarzy i rękach u uczennicy, gdy ta przyszła do szkoły. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli czynności. Komendant wyznaczył specjalny zespół, który miał w trybie pilnym zebrać niezbędne informacje w tej sprawie. Do czynności włączyli się również pracownicy namysłowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po przyjęciu zawiadomienia o znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad rodziną, funkcjonariusze zatrzymali 41-latka podejrzanego o stosowanie przemocy. Śledczy po wstępnym rozpoznaniu sprawy ujawnili patologiczne zachowania mężczyzny. Dla policjantów było pewne, że podejrzany nie może wrócić do miejsca zamieszkania. W pierwszej kolejności zastosowali nowe przepisy ustawy antyprzemocowej zakazujące podejrzanemu zbliżania się do członków rodziny oraz nakazujące natychmiastowe opuszczenie mieszkania. To uprawnienia policyjne, które funkcjonariusze mogą zastosować wobec osoby stanowiącej zagrożenie dla życia lub zdrowia członków rodziny.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty, do których się przyznał. Pierwszy dotyczy znęcania się nad konkubiną, drugi znęcania się psychicznego i fizycznego nad dziećmi w wieku 3 i 8 lat. Sąd Rejonowy w Kluczborku na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Namysłowie

1469
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Wiadomości

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka...

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 13:13 wpłynęło zgłoszenie do szłyby ratunkowych o wypadku w miejscowości Kórnica.