Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

4 kwietnia obchodzimy święto Wojskowej Służby Zdrowia.(Zdjęcia)

4 kwietnia obchodzimy święto Wojskowej Służby Zdrowia. Wszystkim wojskowym medykom,

4 kwietnia obchodzimy święto Wojskowej Służby Zdrowia.

4 kwietnia obchodzimy święto Wojskowej Służby Zdrowia. Wszystkim wojskowym medykom, żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej, składamy najlepsze życzenia i wyrazy głębokiego szacunku.W związku ze zbliżającym się Świętem Wojskowej Służby Zdrowia dla całego personelu medycznego życzenia złożył dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Maciej Siudak: „Z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia składam w imieniu własnym oraz żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, serdeczne życzenia dla całego personelu medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej im. płk. Piotra Wysockiego.

W tym szczególnym dniu życzę wszystkim medykom, żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym. Jednocześnie pragnę wyrazić ogromne uznanie za wykonywanie niełatwej pracy wymagającej fachowej wiedzy, odpowiedzialności i zaangażowania.

Dziękuję za Państwa postawę w realizacji codziennych obowiązków służbowych oraz szczególnie za odwagę i poświęcenie w obliczu pandemii koronawirusa. Jednocześnie pragnę zapewnić, że podejmowany na co dzień wysiłek personelu medycznego w walce o zdrowie i życie ludzkie budzi nasz powszechny podziw i szacunek”. Wojskowa Służba Zdrowia należy do najstarszych rodzajów służb w Wojsku Polskim. Utworzona została do kierowania całokształtem spraw medyczno-sanitarnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Służba w strukturach Wojskowej Służby Zdrowia to przede wszystkim misja ratowania zdrowia i życia ludzi, to dbanie o zdrowie żołnierzy nie tylko w czasie kryzysu i działań bojowych, lecz także podczas pokoju. Od 2020 roku na barkach Wojskowej Służby Zdrowia spoczywa również ciężar walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Medycy, zarówno żołnierze jak i pracownicy resortu obrony narodowej utrzymują w gotowości do realizacji zadań stany osobowe Sił Zbrojnych RP oraz wspierają administrację publiczną i cywilną służbę zdrowia. Takie zadania realizują również medycy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Organizują zakupy oraz pozyskują ze składnic Agencji Rezerw Materiałowych środki ochronne, zarówno dla personelu medycznego, żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej w kraju, jak i realizujących swoje zadania w Polskich Kontyngentach Wojskowych. Ratownicy medyczni oraz kierowcy, jako zespoły medyczne wspierają Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Pracownicy Ambulatorium dbają o zachowanie procedur sanitarnych, monitorują stan zdrowia żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 10 Brygady Logistycznej oraz wykonują szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Tekst: kpt. Piotr Płuciennik Grafika: Klaudia Gierczak

299
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Przysięga wojskowa to jedna z najważniejszych chwil w życiu żołnierza.

Wiadomości

W ostatnim dniu szkolenia służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej elewi złożyli przysięgę wojskową.

Wiadomości

Kolejna grupa żołnierzy Narodowego Elementu Wsparcia przygotowuje się do udziału w misji Resolute Support w Afganistanie.

Wiadomości

Żołnierze Narodowego Elementu Wsparcia, przygotowujący się do udziału w ramach IV