Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

34-latek Groził, że odbierze sobie życie – pomogli policyjni negocjatorzy.(Zdjęcia)

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców chce odebrać sobie życie. Mężczyzna siedział na krawędzi dachu i krzyczał, że z niego

34-latek Groził, że odbierze sobie życie - pomogli policyjni negocjatorzy.(Zdjęcia)

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców chce odebrać sobie życie. Mężczyzna siedział na krawędzi dachu i krzyczał, że z niego skoczy. Do działań wkroczyli policyjni negocjatorzy, którzy nie dopuścili do tragedii. Po kilkugodzinnych rozmowach mężczyzna zszedł z dachu. Został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala.

12 stycznia, około godziny 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymali informację z której wynikało, że mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla chce odebrać sobie życie. Nie było znane jednak miejsce, w którym przebywał. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

W działania zaangażowane były patrole prewencji oraz służby kryminalne. Ustalenia policjantów doprowadziły do strychu jednego z budynków wielorodzinnych, gdzie 34-latek zabarykadował się. Mężczyzna wszedł na dach i usiadł na jego krawędzi krzycząc, że z niego skoczy.

Funkcjonariusze o całej sytuacji na bieżąco informowali dyżurnego, który na miejsce skierował dodatkowe patrole oraz wezwał załogę pogotowia oraz straż pożarną. Policjanci zablokowali ruch w rejonie budynku.

Na miejsce przyjechała także policyjna grupa negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, która nawiązała kontakt z mężczyzną. Dzięki ich staraniom 34-latek zszedł z dachu i porzucił swoje zamiary. Ich wiedza i doświadczenie odniosły pożądany skutek. Po kilkugodzinnych działaniach negocjatorzy skłonili 34-latka do zejścia z dachu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi pogotowia, która w asyście policjantów przewiozła go do szpitala.

Źródło KPP w Kędzierzynie Koźlu Foto www.lokalna24.pl

2837
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Wiadomości

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka...

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 13:13 wpłynęło zgłoszenie do szłyby ratunkowych o wypadku w miejscowości Kórnica.