Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

32-letni handlarz nielegalnego tytoniu, mieszkaniec Opola wpadł w ręce policji.(Zdjęcia)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 32-latka, który w mieszkaniu i garażu przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki.

32-letni handlarz nielegalnego tytoniu, mieszkaniec Opola wpadł w ręce policji.(Zdjęcia)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 32-latka, który w mieszkaniu i garażu przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 60 tys. złotych. W czynnościach policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, której doświadczenie w tej materii również jest bardzo przydatne.

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w komendzie miejskiej. Wspólne działania z funkcjonariuszami KAS doprowadziły ich do mieszkańca Opola. Po siłowym wejściu do zajmowanego przez niego lokalu, mundurowi zabezpieczyli około 3 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także ponad 60 gramów amfetaminy i marihuany. W garażu natomiast w ręce funkcjonariuszy wpadło około 50 kilogramów krajanki tytoniowej.

Miejsca ujawnienia zakazanych towarów zostały poddane szczegółowym oględzinom, a zatrzymany 32-latek jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnych aresztów. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Odpowie także za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Za takie czyny grozi do 3 lat więzienia.

Mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karno-skarbową oraz wysokimi karami finansowymi.

Źródło KMP w Opolu

1279
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Wiadomości

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka...

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 13:13 wpłynęło zgłoszenie do szłyby ratunkowych o wypadku w miejscowości Kórnica.