Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

24-latek próbował „driftować” mercedesem na drodze publicznej. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Namysłowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców nie posiadających uprawnień do pro-wadzenia pojazdów.

24-latek próbował „driftować” mercedesem na drodze publicznej. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Namysłowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców nie posiadających uprawnień do pro-wadzenia pojazdów.

Jeden driftował na drodze publicznej a drugi był nietrzeźwy. Obydwaj będą tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Za jazdę samochodem bez obowiąz-kowego prawa jazdy, grozi kara grzywny do 1500 do 30000 złotych oraz sądowy zakaz pro-wadzenia pojazdów.

Od początku 2022 roku, po nowelizacji taryfikatora mandatowego, kierowcom jeżdżącym bez wy-maganych uprawnień, grożą surowe konsekwencje. Namysłowscy mundurowi, w tym tygodniu zatrzymali dwóch kierowców bez prawa jazdy.
Pierwszy z nich, został zatrzymany do kontroli drogowej przy zalewie w Michalicach. 24-latek próbował „driftować” swoim mercedesem na drodze publicznej. Podczas czynności policyjnych okazało się, że 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Drugi z kierowców, pod osłoną nocy, próbował wydostać się z Namysłowa pożyczonym Mitsubishi. Po 3 w nocy, został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której mundurowi od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za pomocą systemu informatycznego, funkcjonariusze ustalili, że 26-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
W obu przypadkach o dalszym losie „kierowców” zadecyduje sąd. Według nowego taryfikatora za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień grozi grzywna od 1500 do 30000 złotych. Dodatkowo kierowcy muszą liczyć się z karą sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ten zapis spowoduje, że kolejnym razem, gdy zdecydują się wsiąść za kierownicę, popełnią przestępstwo zagrożone karą więzienia do lat 5. Drugi z kierowców, będzie także odpowiadać za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Tu kary są również bardzo surowe.

Apelujemy o rozsądek! Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień lub będąc pod działaniem alkoholu albo narkotyków jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Pamiętajmy, że przede wszystkim od nas samych, od naszej rozwagi i przezorności zależy bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników dróg!

Źródło KPP w Namysłowie

1022
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,