Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wypadek w Żywocicach w powiecie krapkowickim.18 -letni kierujący osobówką zmarł w szpitalu. Nowe fakty.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych na drodze krajowej 45, na wysokości skrzyżowania z ul. Kozielską w Żywocicach, doszło do tragicznego

Wypadek w Żywocicach w powiecie krapkowickim.18 -letni kierujący osobówką zmarł w szpitalu. Nowe fakty.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych na drodze krajowej 45, na wysokości skrzyżowania z ul. Kozielską w Żywocicach, doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym peugeotem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym busem. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń ciała, 18 -letni kierujący osobówką zmarł w szpitalu. Droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Do tego wypadku doszło wczoraj tuż po godzinie 16:30 na drodze krajowej 45, na wysokości skrzyżowania z ul. Kozielską w Żywocicach. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 18-letni kierujący osobowym peugeotem z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym busem marki peugeot boxer. Dodatkowo, w wyniku tego zderzenia, bus zderzył się w volkswagenem, który poruszał się bezpośrednio za pojazdem 18-latka.

Kierowca osobowego peugeota i 39-letni kierowca busa, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali. Poszkodowany 18-latek trafił tam w stanie ciężkim i niestety zmarł. Droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny wypadku.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy o zasadzie ograniczonego zaufania. Pamiętajmy: Każdy uczestnik ruchu drogowego jest obowiązany do zachowania ostrożności, polegającej na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu swojego zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Pamiętajmy! Jeździć należy bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Warto też zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Ważne jest również, aby za kierownicę wsiadać zawsze wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Źródło KPP w Krapkowicach

4474
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

55-letni mężczyzna kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych bez wymaganego oświetlenia pojazdu.

Komunikaty

Tuż po godzinie 10.00 policjanci odebrali zgłoszenie o zaczadzeniu 4 osób w domu jednorodzinnym w Borzysławicach

Wiadomości

Skład towarowy, przewożący tłuczeń na linii Kopalnia Piława Górna - Wręczyca Wielka, wykoleił się na wysokości osiedla Żabieniec

Z ostatniej chwili

Dziś - w środę 8 lutego, około godziny 10:15 służby zostały poinformowane o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Borzysławice, w