Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wynajmując mieszkanie uważajmy na oszustów!

Mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił niemal 8 tysięcy złotych kiedy próbował wynająć mieszkanie za granicą.

Wynajmując mieszkanie uważajmy na oszustów!

Mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił niemal 8 tysięcy złotych kiedy próbował wynająć mieszkanie za granicą.

Ofertę nieruchomości znalazł na zagranicznym portalu ogłoszeniowym, a następnie dokonał rezerwacji poprzez kliknięcie w przesłany przez rzekomą właścicielkę link. Zachowajmy ostrożność nie tylko podczas internetowych transakcji kupna i sprzedaży, ale także wynajmując pokój czy mieszkanie.

Oszuści wciąż modyfikują swój sposób działania aby uśpić czujność i zdobyć pieniądze swoich ofiar. Ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania należy zachować nie tylko podczas internetowych transakcji kupna i sprzedaży, ale również wynajmując mieszkanie.

Przekonał się o tym 22–letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Na zagranicznym portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę mieszkania do wynajęcia w jednym z europejskich krajów. Nawiązał kontakt przez portal, a następnie już za pośrednictwem komunikatora internetowego otrzymał od rzekomej właścicielki mieszkania link do strony pośrednika, przy pomocy którego miał dokonać rezerwacji. Po sprawdzeniu w Internecie, że wskazana firma zajmująca się pośrednictwem w branży nieruchomości faktycznie istnieje, dokonał rezerwacji. Następnie na numer konta bankowego przesłany przez ogłoszeniodawcę wpłacił kwotę prawie 8 tysięcy złotych. Po dokonaniu wpłaty kontakt z rzekomą właścicielką urwał się, a ogłoszenie zostało usunięte. Mężczyzna zorientował się, że został oszukany.

Przypominamy o najważniejszych zasadach, którymi należy się kierować, aby nie paść ofiarą internetowych oszustów:

korzystajmy tylko z zaufanych i sprawdzonych stron ogłoszeniowych oraz pośredników
w miarę możliwości weryfikujmy czy oferowana nieruchomość faktycznie istnieje, pytajmy ogłoszeniodawcę o szczegółową lokalizację, adres, zbierzmy jak najwięcej danych o interesującym nas obiekcie
rezerwacji dokonujmy po samodzielnym wpisaniu w wyszukiwarkę adresu strony portalu ogłoszeniowego lub pośrednika, i odnalezieniu wybranej przez nas oferty – nigdy przez kliknięcie w przesłany link. Przestępcy tworząc fikcyjne strony internetowe w celu dokonania oszustwa upodabniają je do stron faktycznie istniejących.
uważajmy na wyjątkowo atrakcyjne oferty, mocno zaniżone lub wręcz niewiarygodnie niskie ceny – powinny wzbudzić naszą czujność
pamiętajmy o zabezpieczeniu na wszelki wypadek dokumentacji związanej z transakcją wynajmu nieruchomości, w tym historię rozmów przeprowadzonych z ogłoszeniodawcą

Źródło KPP Strzelce Opolskie

927
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele do 25 września o godzinie 12:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na remontowanym odcinku autostrady A4.

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.