Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

W imieniu Politechniki Opolskiej zapraszamy na Forum Maturzysty.

„Forum Maturzysty. Matura krok po kroku” – to nowa i wręcz obowiązkowa propozycja Politechniki Opolskiej

W imieniu Politechniki Opolskiej zapraszamy na Forum Maturzysty.

„Forum Maturzysty. Matura krok po kroku” – to nowa i wręcz obowiązkowa propozycja Politechniki Opolskiej
dla przygotowujących się do egzaminu dojrzałości.
– Przed uczniami klas maturalnych szereg wyzwań. Przygotowują się do pierwszego, tak ważnego egzaminu w ich życiu, zwanego popularnie egzaminem dojrzałości. Nim jednak do niego przystąpią, muszą wybrać przedmioty, które z kolei będą kluczowe przy dalszej drodze edukacji, wyborze kierunku studiów. Chcemy im w tym pomóc – mówi dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

27 września po raz pierwszy na Politechnice Opolskiej odbędzie się „Forum Maturzysty. Matura krok po kroku”. W jednym miejscu maturzyści będą mogli wysłuchać ekspertów posiadających olbrzymie doświadczenie i dużą wiedzę na temat egzaminów maturalnych. To idealna okazja, żeby porozmawiać z tymi, którzy zajmują się przeprowadzaniem i sprawdzaniem egzaminów maturalnych. O tym, jak przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki, geografii, chemii, biologii czy języka polskiego opowiedzą bowiem eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

– Ale to nie wszystko. Na odwiedzających forum czekają stanowiska z ofertą dydaktyczną Politechniki Opolskiej. Chcemy przekonać młodych ludzi, że czasy wyjeżdżania za dobrym wykształceniem i dyplomem wyróżniającym się na rynku pracy już się skończyły. Politechnika gwarantuje nie tylko dyplom uznawany przez pracodawców, ale także angaż. Z badań naszego Akademickiego Biura Karier wynika, że po roku od ukończenia studiów niemal 90% absolwentów jest zatrudnionych lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej. Dodam, że więcej niż 80% studentów podejmuje swoją pierwszą pracę jeszcze w trakcie studiów, ponad połowa z nich pracuje zgodnie z wykształceniem zdobywanym na Politechnice Opolskiej – wylicza dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz.

Forum Maturzysty odbędzie się we wtorek, 27 września w godz. 8.50-14.00, w budynku „Łącznik” Politechniki Opolskiej przy ul. S. Mikołajczyka 16.

Źródło Politechnika Opolska

711
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

To były intensywne dwa semestry: zajęcia sportowe, teoretyczne a także sporo spotkań z przedstawicielami służb, w tym także elitarnych jak

Wiadomości

Branża marketingowa, konsultingowa, sektor bankowości czy firmy technologiczne

Wiadomości

W ofercie uczelni są nie tylko studia techniczne, ale także ekonomiczne oraz z dziedziny nauk o zdrowiu.

Wiadomości

W poniedziałek (17 kwietnia), w VI Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego wzięło udział 44 uczniów, reprezentujących