Turniej Noworoczny szczypiornistów w Katowicach. Polacy z kompletem zwycięstw.(Zdjęcia)

W dniach 4-6 stycznia w katowickim Spodku rozegrany został Turniej Noworoczny, który był ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed

W dniach 4-6 stycznia w katowickim Spodku rozegrany został Turniej Noworoczny, który był ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Świata. W turnieju, prócz gospodarzy, zaprezentowały się drużyny narodowe Belgii, Iranu i Maroka.
W pierwszym dniu imprezy Polska pokonała Iran 32:27, a Belgia triumfowała w pojedynku z Maroko (30:28).
Drugi dzień przyniósł zwycięstwa reprezentacji ze Starego Kontynentu. Belgia pokonała Iran 35:31, a Polska Maroko 30:23. To oznaczało, że piątkowy pojedynem naszych reprezentantów z Belgią będzie pojedynkiem o zwycięstwo w turnieju.
Wcześniej jednak po zaciętym pojedynku Iran pokonał Maroko 29:28.
W ostatnim meczu turnieju zgodnie z oczekiwaniami Polska pokonała Belgię 29:18. Spotkanie nie było jednak pojedynkiem jednostronnym, a to głównie niestety przez niefrasobliwość naszych szczypiornistów. Ci pozwalali sobie na zbyt dużą ilość błędów i strat, czego przykładem może być niecelny rzut Arkadiusza Moryty … na pustą bramkę.
W pierwszym kwadransie gry Polacy wypracowali sobie pięciobramkową przewagę (8:3). Przed przerwą Belgowie doszli na trzy trafienia (10:7). Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Polski 12:9.
W drugiej części gry przez dłuższy czas utrzymywała się trzybramkowa przewaga Biało-Czerwonych. Utrzymywał się również niestety obraz gry sprzed połowy – niepotrzebne straty i niewykorzystywane sytuacje, choćby karne przez Przemysława Krajewskiego i Arkadiusza Morytę.
Im bliżej jednak końcowej syreny, tym słabsza gra Belgów, dzięki czemu Polacy wygrali dość wyraźnie. Styl gry jednak, szczególnie w kontekście zaczynających się za chwilę Mistrzostw Świata (pierwszy mecz Polska zagra z Francją 11 stycznia) nie może cieszyć.
Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Piotr Chrapkowski, Mateusz Kornecki, Damian Przytuła, Michał Daszek, Piotr Jędraszczyk, Krzysztof Komarzewski, Patryk Walczak, Bartłomiej Bis, Szymon Sićko, Ariel Pietrasik, Jan Czuwara, Maciej Pilitowski, Arkadiusz Moryto, Przemysław Krajewski, Maciej Gębala, Szymon Działakiewicz, Dawid Dawydzik, Tomasz Gębala, Jakub Skrzyniarz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z trzeciego dnia Turnieju Noworocznego.

1215

Wiadomości

Funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 7 osób, które podejrzane są m.in. o

Z ostatniej chwili

Początek kwietnia przywita nas podwyżkami żywności. Z cen popularnych produktów spożywczych znikną opisy, do których już się

Zawodnicy karate kyokushin w sobotę 23 marca rywalizowali na hali sportowej w Chrząstowicach. W turnieju Challenger wystartowali karatecy

Łukasz Dabbachi wziął udział w trzydniowych światowych zmaganiach w crossficie.