Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

„Trzeźwy poranek”. Kierujący busem miał blisko promil alkoholu. Pasażer w części ładunkowej siedział na plastikowym krześle ogrodowym.

Siedmiu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu – to efekt dzisiejszych działań „Trzeźwy pranek” na strzeleckich drogach.

„Trzeźwy poranek”. Kierujący busem miał blisko promil alkoholu. Pasażer w części ładunkowej siedział na plastikowym krześle ogrodowym.

Siedmiu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu – to efekt dzisiejszych działań „Trzeźwy poranek” na strzeleckich drogach.

Od wczesnych godzin porannych mundurowi przeprowadzili blisko 1600 badań trzeźwości.

Kierowca, który dziś w swoim organizmie miał największe stężenie alkoholu we krwi, może również pochwalić się nie lada wyobraźnią.

W przestrzeni ładunkowej kierowanego przez siebie busa przewoził pasażera siedzącego na plastikowym krześle ogrodowym.

Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, strzeleccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

W trakcie pracy funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drodze krajowej 94, głównie kontrole te były prowadzono na ruchliwym wjeździe do Strzelec Opolskich z kierunku Opola.

Łącznie przeprowadzili blisko 1600 kontroli trzeźwości. Niestety w niespełna 3 godziny mundurowi ujawnili 7 kierowców, którzy kierowali pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą dzisiejszych działań okazał się 37-letni kierowca pojazdu ciężarowego do 3,5 tony marki Fiat.

Mężczyzna miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna w przestrzeni ładunkowej busa przewoził pasażera na plastikowym krześle ogrodowym.

Krzesło nie było w żaden sposób trwale przytwierdzone do pojazdu.

Ponadto w przestrzeni ładunkowej znajdowała się duża ilość materiałów oraz sprzętów budowlanych, które nie były w jakikolwiek sposób zabezpieczone przed zmianą położenia.

Takim zachowaniem, kierowca, nie tylko popełnił wykroczenie dotyczące przewożenia większej liczby osób, niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Przede wszystkim spowodował dla pasażera realne zagrożenie bezpieczeństwa.

Wszystkim zatrzymanym podczas działań „Trzeźwy poranek” kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, strzelecka drogówka zatrzymała prawo jazdy.

Teraz ich sprawą, w zależności od ujawnionego poziomu alkoholu w organizmie, zajmie się strzelecki sąd oraz prokuratura.

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

1910
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości