Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Trwa zimowa rekrutacja na studia

Na Politechnice Opolskiej rozpoczęła się rekrutacja na studia drugiego stopnia. Nabór prowadzony jest na trzynaście kierunków studiów, w tym

Trwa zimowa rekrutacja na studia

Na Politechnice Opolskiej rozpoczęła się rekrutacja na studia drugiego stopnia. Nabór prowadzony jest na trzynaście kierunków studiów, w tym także na kierunki anglojęzyczne, to: inżynieria środowiska, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn.
– Studia inżynierskie trwają siedem semestrów, zatem kończą się w semestrze zimowym. Stąd też uruchamiamy zimową rekrutację, żeby świeżo upieczeni inżynierowie nie musieli czekać do jesieni z podjęciem dalszej nauki – tłumaczy dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.
Rekrutacja zimowa dotyczy głównie studiów drugiego stopnia, prowadzona jest na trzynaście kierunków studiów, w tym także na kierunki anglojęzyczne, to: architektura, automatyka i robotyka, budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria środowiska, logistyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji. Natomiast kształcenie w języku angielskim studenci mogą dodatkowo wybrać na kierunkach: inżynieria środowiska, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn.

Rekrutacja odbywa się także na kierunki drugiego stopnia prowadzone w trybie niestacjonarnym: na logistykę oraz zarządzanie i inżynierię produkcji. – Największego zainteresowania spodziewamy się na kierunkach: informatyka, automatyka i robotyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn – wylicza dr Anida Stanik-Besler. O tym, że warto wybrać wybrać kształcenie na Politechnice Opolskiej świadczą wyniki największego na świecie rankingu THE Times Higher Education) World University Rankings, który obejmuje uczelnie akademickie z ponad 100 krajów. Już sam fakt zaklasyfikowania danej uczelni w rankingu jest niebywałą nobilitacją. Politechnika Opolska nie tylko została po raz pierwszy ujęta w rankingu THE, ale w klasyfikacji polskich uczelni zajęła 9. miejsce na 32 ośrodki naukowe.
Uczelnia dba nie tylko o jakość kształcenia, ale także o warunki. Stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej są jedne z najwyższych w kraju, opłaty za akademiki konkurencyjne, uczelnia inwestuje również w kolejne laboratoria i pracownie. To wszystko przynosi efekty.

– Nasi absolwenci świetnie sobie radzą na rynku pracy. Niemal 90% absolwentów jest zatrudnionych lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej. Co warto podkreślić, to fakt, że więcej niż 80% studentów podejmuje swoją pierwszą pracę jeszcze w trakcie studiów. Co ważne, ponad połowa z nich pracowała zgodnie z wykształceniem zdobywanym na Politechnice Opolskiej – wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Na Politechnice Opolskiej działają prężnie koła naukowe, które pozwalają rozwijać pasje, na uczelni można rozwijać się także poprzez sport – to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który w zeszłym roku zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.

Tak jak w przypadku głównej rekrutacji, pierwszy krok kandydata na studia magisterskie odbywa się poprzez rejestrację w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, która trwa do 19 lutego 2023 roku. Punkt rekrutacyjny, w którym będzie można złożyć dokumenty, zostanie otwarty 20 lutego. Trzy dni później zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji.

Źródło Politechnika Opolska

755
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Już w najbliższy weekend opolski Toropol będzie gościł uczestników Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie.

Z ostatniej chwili

Od 1 kwietnia na Opolszczyźnie do realizacji programu profilaktyki raka jelita grubego

Wiadomości

W poniedziałek 27 marca o godzinie 23:00 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego policji w Opolu.

Wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o przymrozkach, które nawiedzą nasze województwo.