Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Rolnicy protestowali pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim.(Zdjęcia)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek (17.01) w Opolu odbył się protest rolników w związku z importem ukraińskiego zboża

Rolnicy protestowali pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim.(Zdjęcia)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek (17.01) w Opolu odbył się protest rolników w związku z importem ukraińskiego zboża do Polski.

Pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim zgromadzili się rolnicy z powiatu brzeskiego oraz przedstawiciele AgroUnii z Opolszczyzny. Wojewoda Sławomir Kłosowski zaprosił do urzędu delegację strajkujących.
Przypomnijmy, że polscy rolnicy już pod koniec grudnia ub.r. podnosili zastrzeżenia do importowanego zboża z Ukrainy. Ich zdaniem napływ zboża jest niekontrolowany, a skupy wykorzystują tę sytuację i wprowadzają do obrotu paszowego i konsumpcyjnego nieznanej jakości zboże.

Rolnicy z powiatu brzeskiego już wcześniej wysłali swoje postulaty do wojewody opolskiego, domagając się m.in.: wprowadzenia przez rząd mechanizmów chroniących rynek polskich produktów rolnych; określenia ilości i jakości zbóż i rzepaku sprowadzonych przez podmioty skupowe z Ukrainy do Polski; wprowadzenia ceł chroniących polską produkcję rolną przed napływem taniego i niespełniającego europejskich normy jakości zboża ukraińskiego.

We wtorek (17.01), pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim zorganizowano protest w tej sprawie.

„Bardzo dziękuję za to spotkanie. Ja oceniam je bardzo wysoko i bardzo merytorycznie. Dziękuję za taką atmosferę powagi i merytoryki” – mówił tuż po spotkaniu z delegacją protestacyjną wojewoda Sławomir Kłosowski.
„Poruszyliśmy wszystkie problemy, nie było tematów tabu, rozmawialiśmy o wszystkim, o tych sprawach, które was nurtują, my te sprawy prowadzimy. W tej chwili na terenie województwa prowadzona jest bardzo szeroko zakrojona akcja kontroli obrotu zbożem pochodzenia ukraińskiego. I to w trzech kategoriach, czyli techniczne, konsumpcyjne i paszowe. To jest realizowane przez wszystkie siły, którymi dysponuje wojewoda, plus dodatkowo przez Krajową Administrację Skarbową, która dokonuje kontroli w różnego rodzaju firmach. Nie ukrywam, że też w tych firmach, które dopiero ostatnio zostały założone, mogąc się domyślać, że w tym celu, aby prowadzić obrót tym zbożem” – zapewniał wojewoda opolski.
Dodajmy, że pierwsze ustalenia z prowadzonych kontroli mają zostać przekazane rolnikom w piątek (20.01). Wówczas mają się oni dowiedzieć na jaką skalę prowadzony jest obrót zbożem z Ukrainy oraz jakie to zboże jest: czy techniczne, czy konsumpcyjne, czy paszowe.

Zródło www.brzeg24.pl Foto www.prostozopolskiego.pl

827
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Już w najbliższy weekend opolski Toropol będzie gościł uczestników Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie.

Z ostatniej chwili

Od 1 kwietnia na Opolszczyźnie do realizacji programu profilaktyki raka jelita grubego

Wiadomości

W poniedziałek 27 marca o godzinie 23:00 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego policji w Opolu.

Z ostatniej chwili

Eksmitowany mężczyzna oraz ślusarz przybrany przez komornika wciąż pozostają w szpitalu po wybuchu w mieszkaniu, do którego doszło w budynku