Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ponad 100 osób poszukiwało zaginionego 84-latka ,który wyszedł do lasu na grzyby.

Ponad 100 osób poszukiwało zaginionego mężczyznę z Brzozowca pod Namysłowem. Policjanci, strażacy, rodzina i ratownicy sprawdzali tereny

Ponad 100 osób poszukiwało zaginionego 84-latka ,który wyszedł do lasu na grzyby.

Ponad 100 osób poszukiwało zaginionego mężczyznę z Brzozowca pod Namysłowem. Policjanci, strażacy, rodzina i ratownicy sprawdzali tereny leśne, gdzie mógł udać się 84-latek.

Po całej nocy spędzonej w lesie, nad ranem mężczyzna został odnaleziony. Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas wypraw na grzybobranie!

W sobotę 24 września, w godzinach wieczornych, dyżurny namysłowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 84-latka. Mężczyzna wyszedł do lasu na grzyby i do wieczora nie powrócił do miejsca zamieszkania. Komendant namysłowskiej policji zarządził alarm dla wszystkich swoich funkcjonariuszy.
Do działań poszukiwawczych dołączyli również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Namysłowa i druhowie OSP z Ligoty Książęcej, Brzozowca, Mikowic, Ziemiełowic i Smogorzowa. Na miejsce poszukiwań przybyły dwie grupy poszukiwawcze z Sekcji Poszukiwawczo-ratowniczej OSP Suchy bór i Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz. Podczas działań zostały wykorzystane psy tropiące, kłady i noktowizory. Do poszukiwań zadaniowani zostali również policjanci z Brzegu, Opola i Oławy.
Funkcjonariusze, podzieleni na kilkuosobowe zespoły z odbiornikami gps i systemami łączności, sprawdzali tereny leśne w rejonie wskazanym przez rodzinę. Ponieważ poszukiwania dotyczyły mężczyzny w podeszłym wieku, mimo pory nocnej, nie przerwano akcji.
W niedzielę nad ranem, mężczyzna został zauważony przez rodzinę i patrol policji, na skraju lasu. Był wyziębiony i zmęczony. Na miejsce zadysponowano zespół pogotowia, który po przebadaniu 84-latka przekazał go rodzinie. Obecnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Apelujemy do wszystkich osób wybierających się na grzybobranie lub leśną wędrówkę, aby zawsze pamiętały o swoim bezpieczeństwie! Należy powiadomić bliskich, gdzie idziemy i kiedy zamierzamy wrócić. Zawsze zabierajmy również ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią. Dzięki niemu, w razie potrzeby, będziemy mogli wezwać pomoc. Jesienią zmrok zapada szybko, dlatego warto mieć ze sobą latarkę i elementy odblaskowe na odzieży.

Źródło KPP Namysłów

1681
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ponad 40 000 złotych stracił 85-latek z Brzegu. Do jego mieszkania weszły dwie osoby pod pretekstem sprawdzenia instalacji gazowej.

Wiadomości

Poszukiwany 35-latek próbował uciec mundurowym przez okno. Chcąc uniknąć zatrzymania schował się w zaroślach.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.

Z ostatniej chwili

Jeden z naszych czytelników wysłał nam zdjęcia z nietypowego spotkania w czasie jady autem Białego Daniela.