Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z Prudnika zatrzymali 28-latka, który farbą w sprayu zdewastował pomnik ku czci Żołnierzy Polskich.

Prudniccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który farbą w sprayu zdewastował pomnik ku czci Żołnierzy Polskich oraz

Policjanci z Prudnika zatrzymali 28-latka, który farbą w sprayu zdewastował pomnik ku czci Żołnierzy Polskich.

Prudniccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który farbą w sprayu zdewastował pomnik ku czci Żołnierzy Polskich oraz kilka elewacji kamienic na terenie miasta.

Gdy wpadł w ręce interweniujących policjantów, właśnie malował po kolejnym budynku. Teraz 28-latek odpowie przed sądem za znieważenie pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne oraz zniszczenie mienia. Za takie przestępstwa grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia oraz sądowy nakaz naprawienia szkody.

We wtorek (18 kwietnia), tuż po godzinie 16:00 dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna maluje farbą po pomniku Żołnierzy Polskich Walczących o Wolność. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom.

Mężczyzna ten już chwilę później został zatrzymany na gorącym uczynku przez prudnickich kryminalnych, jak farbą w sprayu malował po elewacji kolejnych budynków. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz 28-latek odpowie za znieważenie pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne oraz zniszczenie mienia za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Sąd może również zobowiązać mężczyznę do naprawienia szkody.

Źródło KPP w Prudniku

672
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 1 czerwca o 12:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie z numeru alarmowego 112 o wypadku na MOP Przysiecz.

Z ostatniej chwili

Otrzymaliśmy od naszej czytelniczki filmik, na którym widać, jak policyjny radiowóz wjeżdża na przejazd kolejowy.

Wiadomości

Kolejny raz w przeciągu dwóch tygodni na terenie powiatu kluczborskiego doszło do oszustwa "na policjanta".

Wiadomości

Krapkowiccy policjanci drogówki prowadzili pościg za kierowcą mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.