Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Pijany mężczyzna rzucił kamieniem w wóz strażacki, który jechał alarmowo do zdarzenia w Brzegu. Myślał ze jadą „pomagać Ukraińcom”(Zdjęcia)

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątkowe (5.08) popołudnie na ul. Robotniczej w Brzegu.

Pijany mężczyzna rzucił kamieniem w wóz strażacki, który jechał alarmowo do zdarzenia w Brzegu. Myślał ze jadą "pomagać Ukraińcom"(Zdjęcia)

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątkowe (5.08) popołudnie na ul. Robotniczej w Brzegu.

Strażacy jechali alarmowo do zdarzenia na ul. Wolności, a więc z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Niestety, na ul. Robotniczej kamieniem „przywitał” ich pijany przechodzień. Tłumaczenia 47-latka były niemniej kuriozalne niż jego zachowanie.
„Strażacy jadąc do akcji ratowniczej w pewnym momencie usłyszeli huk i zobaczyli pękniętą szybę. Okazało się, że przypadkowy przechodzień rzucił kamieniem. Wezwana na miejsce policja zatrzymała tego mężczyznę w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia” – mówi nam asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
Zatrzymany 47-latek był agresywny i opryskliwy w stosunku do mundurowych. Miał tłumaczyć, że rzucił kamieniem w jadący wóz strażacki, bo wydawało mu się, że ratownicy „jadą pomagać Ukraińcom”.

„Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec Brzegu. Był pijany, badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Straty mienia zostały oszacowane na co najmniej 1000 złotych” – informuje mł. asp. Grzegorz Skorupski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
Na razie nie wiadomo, czy 47-latek usłyszy dodatkowe zarzuty, np. narażenie strażaków na utratę zdrowia. Pomimo faktu, że brzeżanin był kompletnie pijany, rzucony przez niego kamień trafił w przednią szybę, w miejscu kierowcy. Trudno byłoby uznać, że rzucanie kamieniami w poruszające się pojazdy jest zwyczajnym zniszczeniem mienia.

Źródło www.brzeg24.pl

2328
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 3 października o godzinie 16:14 służby ratunkowe dostały wezwanie od operatora nr alarmowego 112 o zderzenie osobówki

Z ostatniej chwili

We wtorek 3 października o godzinie 14:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Alei Przyjaźni w Opolu.

Wiadomości

Blisko 200 gramów narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Brzegu. Zatrzymani do sprawy to 28-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 02 października o godzinie 21:45 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego na DK94 na trasie Opole