Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ogromny pożar ścierniska pomiędzy Borkowicami a Błażejowicami w gminie Lewin Brzeski. W akcji strażacy z JRG i OSP.(Zdjęcia&Wideo)

Tylko w lipcu, w całym kraju doszło już do 747 pożarów nieużytków i upraw rolnych. W tych statystykach są także zdarzenia z terenu powiatu

Ogromny pożar ścierniska pomiędzy Borkowicami a Błażejowicami w gminie Lewin Brzeski. W akcji strażacy z JRG i OSP.(Zdjęcia&Wideo)

Tylko w lipcu, w całym kraju doszło już do 747 pożarów nieużytków i upraw rolnych. W tych statystykach są także zdarzenia z terenu powiatu brzeskiego.

Jedno z nich miało miejsce we wtorek (19.07). Pomiędzy Borkowicami a Błażejowicami w gminie Lewin Brzeski, gdzie spłonęły 34 hektary ścierniska.
„Do akcji gaśniczej zadysponowane zostały zastępy JRG z Brzegu oraz OSP ze Skorogoszczy, Lewina Brzeskiego i Łosiowa, a także siły i środki jednostek OSP z powiatu opolskiego. Pożarem objęte zostało ściernisko o powierzchni 34 hektarów” – mówi nam asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na pobliskie pole uprawne. Warto dodać, że strażakom pomagali również rolnicy przy użyciu sprzętu do prac polowych.

Zródło www.brzeg24.pl Foto i Wideo od naszych czytelników

2355
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 29 września około godz. 9:30 w okolicy Strzelec Opolskich doszło do wypadku autobusu z ciężarówką na 278 km kierunek Katowice.

Z ostatniej chwili

We wtorek 27 września około godziny 19:30 wpłynęło zgłoszenie do służb ratunkowych o pożarze samochodu w miejscowości Naczków w gminie

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 854

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.