Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Miała być rutynowa kontrola drogowa. A zakończyło się na …

W tachograf analogowy zamiast cyfrowego był wyposażony pojazd skontrolowany w dniu 24 lipca 2023r. przez patrol opolskiej Inspekcji

Miała być rutynowa kontrola drogowa. A zakończyło się na ...

W tachograf analogowy zamiast cyfrowego był wyposażony pojazd skontrolowany w dniu 24 lipca 2023r. przez patrol opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Oględziny kabiny ciągnika samochodowego oraz analiza dowodu rejestracyjnego wykazała, iż pojazd zarejestrowany po raz pierwszy w listopadzie 2006r. posiada tachograf analogowy. Przepisy regulujące zasady użytkowania urządzeń samoczynnie rejestrujących czas pracy kierowców w transporcie drogowym wymagają, aby w pojazdach ciężarowych i autobusach dopuszczonych do ruchu po raz pierwszy od dnia 1 maja 2006 roku instalowane były tachografy cyfrowe. Ponadto naczepa nie posiadała ważnych badań technicznych a okazane do kontroli dokumenty zawierały nieprawidłowości.

W innym pojeździe zatrzymanym przez ten sam patrol stwierdzono nieprawidłowości w zakresie stanu technicznego. W kontrolowanej naczepie stwierdzono uszkodzony i widoczny kord opon, co zgodnie z obowiązującymi przepisami stanowi niebezpieczną usterkę. Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy do czasu usunięcia usterki.

Skutkiem obu kontroli było wszczęcie postępowań administracyjnych wobec przewoźników oraz osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwach oraz nałożenie na kierowców mandatów karnych.

Kontrole przewozu drewna.

Dwa spośród trzech pojazdów przewożących drewno nie pojechało dalej. W toku rutynowych czynności kontrolnych w dniu wczorajszym tj. 25.07.2023 r. inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, na autostradzie A4 zatrzymali do kontroli trzy pojazdy polskich przewoźników przewożące drewno. Pojazdy poddano kontroli nacisków i masy. Dwa z nich nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy do czasu doprowadzenia ładunku do normatywności. W jednym przypadku zostanie wszczęte postępowania wobec przewoźnika z uwagi na przekroczenia dopuszczalnych norm – przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 5,1 tony oraz przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej o 2,9 tony.

Ponadto w dwóch pojazdach stwierdzono usterkę niebezpieczną – pęknięcie tarczy hamulcowej. Zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Za powyższe naruszenia wszczęto trzy postępowania administracyjne, na kierujących nałożono pięć mandatów karnych.

Źródło WITD OPOLE

2723
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Za nic miał zimowe warunki na drodze. Policjanci ruchu drogowego z Opola zatrzymali 29-letniego kierowcę forda.

Z ostatniej chwili

W środę 22 listopada o godzinie 13:08 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul. Powstańców Warszawskich na obwodnicy Opola

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 listopada po godzinie 19:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na DK46 na trasie Opole-Częstochowa

Wiadomości

W poniedziałek 20 listopada około godziny 15.20 zestaw ciężarowy wjeżdżając do Niemodlina od strony Gościejowic zjechał na pobocze, uderzył