Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kradli samochody w Europie, demontowali je w Polsce i sprzedawali części

Wspólne działania CBŚP i PK doprowadziły do zatrzymania 4 osób i przejęcia m.in. części i podzespołów samochodowych pochodzących

Kradli samochody w Europie, demontowali je w Polsce i sprzedawali części

Wspólne działania CBŚP i PK doprowadziły do zatrzymania 4 osób i przejęcia m.in. części i podzespołów samochodowych pochodzących z kradzieży dokonanych na terenie różnych krajów.

Członkowie gangu kradli samochody w Europie, demontowali je w Polsce na części, które sprzedawali poprzez internet.Policjanci z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, działającej głównie na terenie krajów Unii Europejskiej, zajmują się kradzieżami samochodów. Skradzione auta demontowano w Polsce na części i podzespoły, a następnie sprzedawano za pomocą inetrnetu. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że w województwie kujawsko-pomorskim znajduje się magazyn z takimi częściami samochodowymi.

Wspólne działania CBŚP z Prokuraturą Krajową doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania 4 osób, w tym podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. W trakcie czynności odzyskano części samochodowe, m.in. silniki i elementy karoserii, które skradziono w Niemczech i Szwecji. Do badań zabezpieczono także mazdę CX5 wartą około 80 tys. zł.

Podczas akcji zatrzymano 4 osoby, którym w Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawiono zarzuty. Trzem osobom grozi odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia paserstw samochodowych, w tym co do mienia znacznej wartości. Dodatkowo jednej z nich przedstawiono zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Czwarta osoba będzie odpowiadać za paserstwo. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec 3 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa jest rozwojowa.

Źródło CBŚ

1459
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.