Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kierujący audi dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjanci ukarali 46-latka mandatem karnym w kwocie 2500zł i 10p.

Kierowca audi blisko dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze krajowej 94. Jego niebezpieczne zachowanie zarejestrowała

Kierujący audi dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjanci ukarali 46-latka mandatem karnym w kwocie 2500zł i 10p.

Kierowca audi blisko dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze krajowej 94. Jego niebezpieczne zachowanie zarejestrowała strzelecka grupa „SPEED”.

Za jazdę z prędkością 171 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” 46-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł oraz 10 punktów karnych. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz przypominają, że od 17 września wchodzi w życie nowy taryfikator drogowy.

Kilka dni temu strzelecka grupa SPEED pełniła wzmożony nadzór na drodze krajowej 94. Jest to trasa łącząca Opole z Gliwicami, którą codziennie podróżuje kilka tysięcy pojazdów. Zachowanie jednego z nich w sposób szczególny zwróciło uwagę mundurowych.

W rejonie Błotnicy Strzeleckiej policjanci zauważyli pojazd poruszający się zdecydowanie za szybko. Już po chwili okazało się, że kierowca audi podróżuje z prędkością 171 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Kierujący osobówką niezwłocznie został zatrzymany do kontroli.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 46-letni mężczyzna. Mundurowi ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 2500zł. Na konto 46-latka trafiło również 10 punktów karnych.

Strzeleccy policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do wyznaczonych ograniczeń prędkości. Przypominają również, że od 17 września zmienia się taryfikator drogowy. Przykładowo za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy kierowcy od 17 września grozi 500 zł mandatu i 12 punktów karnych.

Zmiany dotyczą także sytuacji, w której dojdzie do złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od popełnienia ostatniego wykroczenia. Wówczas mandat za popełnione wykroczenie będzie dwukrotnie wyższy. Oto kilka przykładów:

  • przekroczenie prędkości 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych i 11 punktów karnych; recydywa: 2000 złotych i 13 punktów karnych;
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;
  • złamanie zakazu wyprzedzania – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych;
  • wjeżdżanie na torowisko przy zaporach, które są opuszczane, opuszczone lub nie skończyło się ich podnoszenie – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych;

Od 17 września zacznie obowiązywać również zmiana sposobu kasowania zgromadzonych punktów. Zostaną one usunięte po dwóch latach od regulowania mandatu, a nie od daty popełnionego wykroczenia.

Zniesione będą również szkolenia, po odbyciu których liczba punktów otrzymanych przez kierowcę ulegała zmniejszeniu.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

999
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.

Wiadomości

Namysłowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z przypadkowego samochodu.