Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kampania policyjna „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”. Kilku kierowców straciło prawo jazdy.

Kolejna edycja kampanii „Bądź odpowiedzialnym kierowcą” dobiega końca.

Kampania policyjna „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”.

Kolejna edycja kampanii „Bądź odpowiedzialnym kierowcą” dobiega końca.

W tym czasie, podczas kontroli drogowych, policjanci przekazali kilkaset zestawów edukacyjnych, które zawierały informacje dotyczące przepisów drogowych i konsekwencji nie stosowania się do nich. Wszystko po to, aby podnosić świadomość kierowców i poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach.

W ramach wspólnej z Gminą Brzeg kampanią edukacyjną pn. „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”, przez całe wakacje policjanci z Brzegu rozdawali materiały edukacyjne. Celem naszych działań było przede wszystkim podnoszenie świadomości kierowców i poprawa bezpieczeństwa na drogach w Gminie Brzeg.

Kilkaset zestawów informacyjnych trafiło do kierowców, a na antenie Radia Park emitowany był spot dotyczący konsekwencji kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Przez całe wakacje policjanci przeprowadzili 5 000 badań stanu trzeźwości, z tego 26 kierowców zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu, a 10 było w stanie po użyciu alkoholu. Blisko 60 przebadanych rowerzystów było nietrzeźwych, a kolejnych kilkunastu odpowie za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali do kontroli ponad 1 700 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 3 z nich straciło uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Blisko 100 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Odnotowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby.

Przypominamy !!!

Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.
Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg. Warto pamiętać, że każdy kto nie ma pewności co do stanu trzeźwości, może wykonać takie badanie w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W naszej siedzibie znajduje się stacjonarny samoobsługowy alkomat. Takie badanie również można wykonać w Komisariatach Policji w Lewinie Brzeskim oraz w Grodkowie.

Źródło KPP w Brzegu

1382
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą

Wiadomości

Dzięki pracy kryminalnych z kędzierzyńsko-kozielskiego komisariatu trzech mieszkańców województwa śląskiego nie uniknie odpowiedzialności za

Z ostatniej chwili

W środę 6 grudnia o godzinie 10:21 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze auta na skrzyżowaniu ulic Opolska a Krótka w

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu prowadzą sprawę 35-latka, który jest podejrzany o liczne przestępstwa.