Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy z WITD zatrzymali kierowcę ciężarówki ,który przewoził transport lodów z Węgier.

W dniu 20.07.2022 na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału inspekcji transportu drogowego w

Inspektorzy z WITD zatrzymali kierowcę ciężarówki ,który przewoził transport lodów z Węgier.

W dniu 20.07.2022 na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału inspekcji transportu drogowego w Opolu zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przewoźnik z Węgier transportował ładunek lodów z Niderlandów do Szwecji.

Kierowca w toku kontroli nie okazał i nie posiadał prawidłowego, wystawionego przez właściwy urząd kraju rejestracji naczepy świadectwa ATP wymaganego przy międzynarodowym przewozie artykułów szybko psujących.

Kontrolowany okazał świadectwo ATP, ale wystawione przez jednostkę certyfikującą z Niemiec – natomiast w sytuacji gdy naczepa zarejestrowana jest na Węgrzech świadectwo ATP powinno zostać wystawione również przez ten kraj.

W związku z powyższym uznano przewóz za wykonywany pojazdem niespełniającym warunków określonych w umowie o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych (ATP).

W konsekwencji, od przewoźnika została pobrana kaucja w wysokości 3 500 zł na poczet przyszłych kar pieniężnych zarówno dla przewoźnika jak i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Źródło WITD Opole

1396
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 26 września o godzinie 14:50 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o próbie samobójczej na

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo na drodze i za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu.

Wiadomości

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odmówili wjazdu Brytyjczykowi, którego paszport był zniszczony.

Wiadomości

Przyjechała z pomocą do swojego kolegi, który samochodem wpadła do rowu. Zapomniała o tym, że chwilę wcześniej spożywała alkohol.