Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy z WITD zatrzymali kierowcę ciężarówki ,który przewoził transport lodów z Węgier.

W dniu 20.07.2022 na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału inspekcji transportu drogowego w

Inspektorzy z WITD zatrzymali kierowcę ciężarówki ,który przewoził transport lodów z Węgier.

W dniu 20.07.2022 na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału inspekcji transportu drogowego w Opolu zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przewoźnik z Węgier transportował ładunek lodów z Niderlandów do Szwecji.

Kierowca w toku kontroli nie okazał i nie posiadał prawidłowego, wystawionego przez właściwy urząd kraju rejestracji naczepy świadectwa ATP wymaganego przy międzynarodowym przewozie artykułów szybko psujących.

Kontrolowany okazał świadectwo ATP, ale wystawione przez jednostkę certyfikującą z Niemiec – natomiast w sytuacji gdy naczepa zarejestrowana jest na Węgrzech świadectwo ATP powinno zostać wystawione również przez ten kraj.

W związku z powyższym uznano przewóz za wykonywany pojazdem niespełniającym warunków określonych w umowie o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych (ATP).

W konsekwencji, od przewoźnika została pobrana kaucja w wysokości 3 500 zł na poczet przyszłych kar pieniężnych zarówno dla przewoźnika jak i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Źródło WITD Opole

1047
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Wiadomości

Namysłowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z przypadkowego samochodu.

Z ostatniej chwili

Wczoraj (22.09), na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową w kierunku Gierszowic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Wiadomości

W poniedziałek 19 września br., na drogach Opolszczyzny WITD w Opolu przeprowadził akcję kontrolną ukierunkowaną na kontrolę przewozu