Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Europejski dzień języków świętowany na opolskim rynku.(Zdjęcia)

W dniu 26 września przypada Europejski Dzień Języków – inicjatywa ustanowiona przez Radę Europy i Komisję Europejską, mająca na celu

Europejski dzień języków świętowany na opolskim rynku.

W dniu 26 września przypada Europejski Dzień Języków – inicjatywa ustanowiona przez Radę Europy i Komisję Europejską, mająca na celu promowanie różnorodności językowej i wielojęzyczności w Europie.

Z tej okazji młodzież mniejszości niemieckiej przygotowała na Opolskim Rynku wyjątkowy happening, by celebrować języki i wielokulturowość.

Podczas Europejskiego Dnia Języków młodzież mniejszości niemieckiej postanowiła wyjątkowo zaangażować się w promocję nauki języków obcych oraz kulturowego bogactwa Europy. Przypomnijmy, że Europa jest domem dla 24 oficjalnych języków, podczas gdy na kontynencie mówi się nawet w około 200 językach.
– Przygotowaliśmy dużą ramkę europejską, przy której każdy mógł zrobić sobie niezapomniane zdjęcie oraz europejski quiz, który pozwalał sprawdzić swoją wiedzę na temat flag europejskich. Uwagę przyciągały nasze kolorowe balony oraz żółta maskotka misia Fritz z peleryną na ramionach. – jak informuje Manuela Makiola, jedna z obecnych wolontariuszek. – Nasze działania miały na celu zachęcenie mieszkańców Opola do zainteresowania się różnorodnością języków i kultur, promowanie korzyści wynikających ze znajomości języków oraz podniesienie świadomości istnienia takiego święta.
Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, podkreślił: – Języki odgrywają kluczową rolę w otwieraniu nowych perspektyw i pozwalają na zrozumienie wielu kultur. Są one nie tylko narzędziem komunikacji, ale także oknem na świat. Znajomość języków jest kluczowa dla budowania mostów między różnymi społecznościami i zrozumienia innych ludzi.
Podczas wydarzenia przedstawiona została również działalność w Jugendzentrum – Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, gdzie oferowany jest szereg zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik happeningu otrzymał ulotki z ofertą zajęć na październik oraz gadżety z logo organizacji.

Źródło: Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

593
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Zespół Taneczny PECH działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu wrócił z Międzynarodowego Turnieju Tańca „Pomerania Dance Cup”

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości

Kultura

Wczoraj 30.11.2023r. o godz. 19:00 w Teatr Kochanowskiego w Opolu odbył się koncert ,10 Tenorów

Wiadomości

39-letni mieszkaniec Opola najpierw miał ukraść siekierę, a następnie grozić jej użyciem interweniującym pracownikom ochrony.