Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Eksmitowany 74-latek doprowadził do wybuchu w mieszkaniu w Brzegu. Wśród poszkodowanych policjanci i komornik.(Zdjęcia)

Osiem osób odniosło obrażenia ciała różnego stopnia po wybuchu w mieszkaniu przy ul. Żeromskiego w Brzegu.

Eksmitowany 74-latek doprowadził do wybuchu w mieszkaniu w Brzegu. Wśród poszkodowanych policjanci i komornik.(Zdjęcia)

Siedem osób odniosło obrażenia ciała różnego stopnia po wybuchu w mieszkaniu przy ul. Żeromskiego w Brzegu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (22.03) około godz. 9:10. Eksplozja nastąpiła w trakcie prowadzenia czynności związanych z eksmisją 74-letniego mężczyzny.
Do akcji ratowniczej zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej z Brzegu, Michałowic, Lubszy i Skarbimierza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że łącznie poszkodowanych zostało 7 osób. Wśród rannych jest dwóch policjantów, komornik, asesor oraz ślusarz, który miał otworzyć drzwi.

„Do zdarzenia doszło podczas udzielania pomocy w czynnościach komornika. W pewnym momencie, kiedy funkcjonariusze byli jeszcze przed drzwiami mieszkania, doszło do wybuchu. Na miejscu pracują policjanci, ratownicy i strażacy. Poszkodowani zostali funkcjonariusze, komornik i osoby przez niego przybrane, a także mężczyzna, który był w mieszkaniu. Wszystkie osoby trafiły pod opiekę lekarzy i zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodatkowo ewakuowano mieszkańców tego budynku” – mówi asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wybuchu gazu. Za wcześnie by mówić o szczegółach w tej sprawie. Czynności wykonywane przez policjantów i zebrane materiały dowodowe pomogą wyjaśnić jaka była przyczyna tego wybuchu. Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem brzeskiej prokuratury i strażacy, którzy wspólnie z nadzorem budowlanym sprawdzają czy nie została naruszona konstrukcja budynku” – dodaje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Wiadomo, że siła wybuchu uszkodziła również ściany sąsiadujących mieszkań, a więc pod dużym znakiem zapytania pozostaje powrót do swoich mieszkań innych lokatorów budynku.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Paweł

9858
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości