Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Czujność kolegi i szybka reakcja policjantów uratowały mu życie!

23-latek wysłał sms o alarmującej treści. Po tym kontakt z nim już się urwał. Sytuacja wymagała od policjantów podjęcia szybkich kroków.

Czujność kolegi i szybka reakcja policjantów uratowały mu życie!

23-latek wysłał sms o alarmującej treści. Po tym kontakt z nim już się urwał. Sytuacja wymagała od policjantów podjęcia szybkich kroków.

Na szczęście nie doszło do tragedii, a mieszkaniec powiatu nyskiego trafił pod opiekę specjalistów. Pamiętajmy, że jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Jeśli sam znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Skorzystaj z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

4 września przed godziną 4:00 dyżurny nyskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że kolega zgłaszającego prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Po godzinie 3:00 otrzymał od niego sms i od tej pory nie miał z nim kontaktu. Zgłaszający był pod jego domem, lecz nie mógł wejść do środka.

Policjanci pojechali we wskazane miejsce. Od razu weszli na podwórko, a następnie przez okno balkonowe dostali się do domu. W jednym z pokoi zastali 23-latka, który wymagał pomocy. Mundurowi od razu udzieli mu pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów oraz czujności zgłaszającego 23-letni mieszkaniec gminy Nysa trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

Źródło KPP w Nysie

2313
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic