Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Czeski kierowca został ukarany mandatem karnym przez Funkcjonariusze ITD i dostał zakaz dalszej jazdy.

Podpięty pod holownik opuszczał punkt kontrolny w Reńskiej Wsi pojazd ciężarowy czeskiego przewoźnika, który 8 sierpnia skontrolowali

Czeski kierowca został ukarany mandatem karnym przez Funkcjonariusze ITD i dostał zakaz dalszej jazdy.

Podpięty pod holownik opuszczał punkt kontrolny w Reńskiej Wsi pojazd ciężarowy czeskiego przewoźnika, który 8 sierpnia skontrolowali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu.

Rutynowa kontrola wykazała, że pojazd bez aktualnych badań technicznych oraz z niebezpieczną usterką (wyciek z układu kierowniczego) poruszał się w ruchu międzynarodowym.

Dodatkowo tachograf nie został poddany obowiązkowemu badaniu, które zgodnie z przepisami powinno się odbywać maksymalnie raz na dwa lata.

Przedsiębiorca nie dopełnił również obowiązku pobierania danych z karty kierowcy w wymaganym terminie.

Funkcjonariusze ITD zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu i wydali zakaz jego dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej.

Wobec przedsiębiorcy i zarządzającego wszczęte zostanie postępowanie administracyjne zagrożone karą 6 200 zł.

Również kierowca został ukarany mandatem karnym.

Źródło WITD Opole

874
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.

Wiadomości

Nyscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna, grożąc uszkodzenia ciała, zmusił inną osobę do wydania pieniędzy

Z ostatniej chwili

W poniedziałkowy poranek odbyły się działania policjantów ruchu drogowego pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych".

Z ostatniej chwili

Wracamy do sprawy tajemniczego zaginięcia mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna zniknął jesienią 2019 roku. Sprawa zaniepokoiła mieszkańców