Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Co latem może najbardziej przeszkadzać?

Lato to pora roku, którą prawie wszyscy uwielbiają. Jest to sezon wakacyjno — urlopowy

Traditional Finnish and Scandinavian view. Beautiful lake on a summer day and an old rustic wooden dock or pier in Finland. Sun shining on forest and woods in blue sky.

Lato to pora roku, którą prawie wszyscy uwielbiają. Jest to sezon wakacyjno — urlopowy, na który przez cały rok czekają dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Nie wszyscy jednak mają możliwość relaksowania się w czasie lata. Sporo osób pracuje, co może mieć związek z tym, że preferują wypoczynek poza sezonem wysokim. Sprawdź, co latem może być uciążliwe dla każdego człowieka!

Upalne lato, czyli problem z nadmiernym potem

Upalne dni powodują, że nie każdy czuje się w tym czasie komfortowo. O ile osoby spędzające lato poza miastem mają szanse na zalezienie chłodniejszego zakątka, to w wielkich miastach jest z tym dużo trudniej. Ludzie, którzy latem pracują, muszą borykać się z problemem doboru przewiewnej odzieży, a także z zakupem odpowiednich produktów zapobiegającym nadmiernej potliwości, jakimi są dezodoranty i antyperspiranty. Jeśli chodzi o produkty podstawowe w higienie osobistej każdego człowieka, to ich wybór jest bardzo duży. Spora rozpiętość cenowa pozwala na to, że praktycznie każdego stać na dezodorant lub antyperspirant. Korzystniej jest wybierać produkty, które nie zostawiają na odzieży żadnych plam. Można również tworzyć zestawy z tej samej linii kosmetyków, czyli zapach dezodorantu nie będzie się „kłócił” z zapachem mydła czy żelu pod prysznic. Jeśli dana osoba kocha perfumy, to powinna stosować antyperspiranty lub dezodoranty o neutralnym zapachu. Przy czym perfumy powinny być dostosowane do lata (świeże, orzeźwiające, pod żadnym pozorem nie mogą być duszące dla innych osób).

Wieczorne problemy z komarami

Komary pojawiają się mniej więcej w okolicach godziny 19.00. Są wyjątkowo uciążliwe nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Komary potrafią atakować nie tylko w okolicach zbiorników wodnych. Jest ich pełno dosłownie wszędzie, co może mieć związek z brakiem mroźnych zim. Kąsają ludzi wszędzie tam, gdzie znajdą niezakrytą część ciała (na przykład, gdy ktoś chodzi wieczorami w japonkach, naraża się na pokąsanie przez komary). O ile samo ukąszenie nie wiąże się z większym bólem, to miejsc po ukąszeniu bardzo swędzi. Większość ludzi drapie się po ukąszeniu przez komara, gdyż myśli, że w ten sposób zminimalizuje świąd. Niestety, to tak nie działa. Skuteczny w tym przypadku jest spray na komary, który je odstrasza zapachem. Potrzebnym produktem jest również żel po ukąszeniu przez komary, który skutecznie łagodzi świąd. Taki żel jest rekomendowany dla osób, które wcześniej nie zastosowały sprayu przeciw komarom lub komary znalazły sobie punkt na ciele, gdzie taki spray nie został zastosowany.

Uwaga na kleszcze

Obecnie nikogo nie powinno dziwić, że kleszcze są aktywne prawie przez cały rok. Atakują ludzi i zwierzęta nawet w centrum wielkiego miasta — wystarczy im niewielki skwerek. Oznacza to, że mogą być praktycznie wszędzie tam, gdzie jest jakikolwiek teren zielony. Nie jest więc prawdą, że kleszcze pojawiają się wyłącznie na wsi czy w lasach. Trzeba się przed nimi chronić za pomocą odpowiedniego ubioru i obuwia, a także za pomocą odpowiednich preparatów, które je odstraszą. Niestety, kleszcze to bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a czasami nawet i dla życia choroby, czego przykładem jest borelioza. Dlatego ważne jest, by chronić przed nimi wszystkich członków rodziny. Jeśli chodzi o zwierzęta domowe (psy i koty), to stosuje się preparaty dedykowane dla zwierząt (nie można stosować takich samych jak dla ludzi).

1090
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Komunikaty

Mimo, że już prawie połowa września, pogoda iście wakacyjna. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do środy włącznie

Z ostatniej chwili

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą silne opady deszczu, porywisty

Z ostatniej chwili

Po wczorajszej nawałnicy, która nawiedziła Opolszczyznę, dziś musimy się liczyć z kolejnymi silnymi opadami.

Z ostatniej chwili

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na Opolszczyznę wracają upały.