Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Bardzo chciał spotkać się z policjantami…

Kierowca za nic miał obowiązujące przepisy prawa drogowego. Pierwsza kontrola i sporządzenie wniosku o ukaranie do sądu nic nie nauczyło

Bardzo chciał spotkać się z policjantami...

Kierowca za nic miał obowiązujące przepisy prawa drogowego. Pierwsza kontrola i sporządzenie wniosku o ukaranie do sądu nic nie nauczyło kierowcy mercedesa. Godzinę później stracił prawo jazdy.

Policjanci w trakcie pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 38 w pewnym momencie namierzyli dostawczego mercedesa. Kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 32 km/h, a na domiar tego nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Kara za wykroczenia których się dopuścił 37-latek z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego opiewała na wysokość 900 złotych oraz 14 punktów karnych. Kierowca jednoznacznie dał do zrozumienia funkcjonariuszom, że za nic ma przepisy.

Godzinę później ten sam kierowca w tym samym samochodzie został zatrzymany po raz drugi. Również na DK 38, lecz tym razem podczas jazdy korzystał z telefonu, a także przewoził nieprawidłowo zabezpieczony ładunek. Tym razem kwota za wykroczenia wynosiła 650 złotych, a do konta kierowcy doliczone zostały kolejne punkty. Tym razem było ich 12.

Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy i skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu. Zachowanie tego kierowcy pokazuje skrają nieodpowiedzialność i dowodzi temu, że działając w ten sposób nie robimy na złość policjantom. Krzywdzimy siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło KPP Głubczyce

2335
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 29 marca o godzinie 9:07 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora 112 o wypadku na ul. Szpitalnej w Leśnicy.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku

Z ostatniej chwili

Strażacy i policjanci zostali zadysponowani ma północy odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie osobowa kia stanęła w płomieniach.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 15:20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Radomierowice – Grabice.