Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

39-latek włamał się do garażu i skradł Mercedesa. Policjanci odnaleźli auto w jednej z firm zajmujących się recyklingiem.

Już kilka godzin po zgłoszeniu policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali podejrzewanego o kradzież mercedesa mężczyznę.

39-latek włamał się do garażu i skradł Mercedesa. Policjanci odnaleźli auto w jednej z firm zajmujących się recyklingiem.

Już kilka godzin po zgłoszeniu policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali podejrzewanego o kradzież mercedesa mężczyznę.

Tego samego dnia odzyskali skradziony samochód. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży w włamaniem. Do tego zarzutu się przyznał. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, a tym razem działał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

8 grudnia policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło kradzieży samochodu w jednej z miejscowości w gminie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ktoś miał się włamać do garażu i stamtąd skraść mercedesa. Poszkodowany swoje straty oszacował na 7 000 złotych.

Policjanci w tej sprawie wykonali szereg czynności. Zabezpieczyli materiału dowodowe, przesłuchali poszkodowanego i zabezpieczyli monitoring. Te czynności pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Dalsze czynności pozwoliły ustalić co się stało z łupem. Jak się okazało podejrzewany zawiózł pojazd do jednej z firm zajmujących się recyklingiem w powiecie. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód i zwrócili właścicielowi.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Do tego zarzutu się przyznał. Był już karany za podobne przestępstwa, a tym razem działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Źródło KPP w Brzegu

1807
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ulicami Skarbimierza-Osiedle uciekał przed policjantami.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 18:24 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Grabice.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 17:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku drogowym na DW451...

Wiadomości

W piątek 21 czerwca parę minut po godzinie 15:00, w Strzelcach Opolskich doszło do karambolu z udziałem 5 samochodów osobowych i ciężarówki