Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Z przedszkolakami o ich bezpieczeństwie.(Zdjęcia)

Od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad bezpiecznego zachowania. Dbamy o to, aby potrafiły się odnaleźć w różnych sytuacjach i znały przepisy

Z przedszkolakami o ich bezpieczeństwie.(Zdjęcia)

Od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad bezpiecznego zachowania. Dbamy o to, aby potrafiły się odnaleźć w różnych sytuacjach i znały przepisy drogowe.

Mówimy gdzie można przechodzić przez jezdnię, a gdzie to jest niebezpieczne. Przestrzegamy przed kontaktem z nieznajomymi osobami. Tym razem policjanci z Brzegu i Skarbimierza-Osiedle odwiedzili dzieci ze Zwanowic by porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Zaś Przedszkolaki z brzeskiej „Jedynki” odwiedziły nas w komendzie.

Zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na spacerze i podczas zabawy na podwórku były tematami rozmowy z przedszkolakami ze Zwanowic i Przedszkola Publicznego nr 1 w Brzegu. Policjanci przede wszystkim zwracali uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. Podkreślili również, że każdy powinien wiedzieć co jest dobre, a co złe i jeśli ktoś nas namawia do niebezpiecznego zachowania musimy sami ocenić co jest właściwe.

Mówiliśmy o tym, że nie można bić, szarpać, obrażać czy przezywać innych. Nie można zabierać i niszczyć zabawek należących do koleżanek i kolegów. Każdy z nas jest inny, nie wszyscy musimy się lubić i nie z każdy w przedszkolu czy na podwórku się bawić. Jednak szacunek należy się każdemu. Dlatego, tych wartości uczymy najmłodszych.

Tego dnia dla dzieci ze Zwanowic największą atrakcją był radiowóz, do którego każdy mógł wsiąść i włączyć sygnały świetlne, i dźwiękowe. Każdy mógł również sprawdzić jak działają kajdanki, które policjanci zakładają na ręce osobom zatrzymanym. Przedszkolaki mogły również zobaczyć wóz strażacki i jak wygląda ratowanie poszkodowanych osób podczas różnych wypadków. Natomiast w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu najmłodsi mieli okazję zobaczyły jak wygląda stanowisko, na którym przyjmuje się telefony alarmowe i przypomniały sobie numer alarmowy 112, który warto znać od najmłodszych lat.

Źródło KPP w Brzegu

765
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,