Stalowcy bez straty seta pokonali siatkarzy ze Lwowa.(Zdjęcia)

W związku z rozgrywanym w ten weekend w Krakowie

W związku z rozgrywanym w ten weekend w Krakowie turniejem finałowym Pucharu Polski, nie gra PlusLiga.

Wyjątkiem jest Stal Nysa, która przełożyła na piątek mecz 30 kolejki z Barkomem Każany Lwów. Stalowcy spotkanie zamknęli w trzech setach.

Mimo, że zespół z Ukrainy nie zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść ani jednej partii, spotkanie nie było jednostronne. W pierwszym secie gospodarze grali pewnie. Momentami ich przewaga wynosiła nawet siedem punktów. W drugim już przez większość czasu prowadzili przyjezdni. Dzięki jednak wspaniałej dyspozycji na zagrywce Wassima Ben Tary udało się odrobić czteropunktową stratę. Przegrywając 19:23, Stalowcy wygrali 25:23.

Trzecia partia należała do najbardziej wyrównanych. Różnica punktowa między oboma zespołami wynosiła maksymalnie dwa oczka, a zwycięstwie zadecydowała końcówka.

Nie zaskoczy chyba nikogo fakt, że nagroda dla MVP powędrowała do Ben Tary. Atakujący Stali zdobył 21 punktów. Drugim co do skuteczności w ataku był z kolei Michał Gierżot, zdobywca 18 punktów. Najlepiej dla gości punktował Norweg Jonas Kvalen (15 oczek).

PSG Stal Nysa – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

Foto Stal Nysa

1007

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.