Słodko gorzki weekend dla opolskiej siatkówki

To nie była dobra kolejka dla siatkarek i siatkarzy z naszego województwa, rywalizujących w 1 i 2 lidze.

To nie była najlepsza kolejka dla siatkarek i siatkarzy z naszego województwa, rywalizujących w 1 i 2 lidze.

W przedostatniej kolejne sezonu zasadniczego siatkarki NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa uległy przed własną publicznością Sokołowi Katowice 1:3. Po pierwszym, gładko wygranym secie, do 14, naszym siatkarką posypała się gra. Druga partia padła łupem przyjezdnych, na przewagi do 29. Trzeci i czwarty set to już dominacja Sokoła i wygrane kolejno do 12 i 18.

Mimo tej przegranej NTSK zachował fotel lidera, jednak ma już tylko jeden punkt przewagi nad drugą Silesią Częstochowa.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego zespół z Nysy zmierzy się na wyjeździe z SIlesia Volley Mysłowice. Spotkanie zaplanowane jest na 25 marca.

W Tauron I Lidze siatkarze Mickiewicza Kluczbork mieli w ten weekend teoretycznie łatwe zadanie. Ich przeciwnikiem byli bowiem uczniowie z SMS-u Spała. Kluczborczanie mecz zaczęli bardzo dobrze, wygrywając seta do 13. W kolejnych jednak młodzież ze Spały stawiła duży opór, wygrywając do 27 i 22. Miejscowi musieli się gonić wynik. To na szczęście się udało. Czwarta partia padła łupem Mickiewicza do 20, a tie break do 10.

Zespół z Kluczborka zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce, tracąc do lidera – MKS-u Będzin 5 punktów. W następnej kolejce, 18 marca, Mickiewicz zmierzy się właśnie z ekipą z Będzina. Początek spotkania o godzinie 18:00.

1116

Z ostatniej chwili

Dziś od godziny 11:00, opolski Rynek na kilka chwil stał się wielkim biesiadnym stołem, gdzie można było poznać przeróżne tradycje świąteczne

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki