Z ostatniej chwili

PSG Stal Nysa w 5. setach ulega GKS-owi Katowice.

PSG Stal Nysa w pięciu setach uległa drużynie GKS-u Katowice w meczu 11. kolejki PlusLigi (21:25, 24:26, 25:17, 25:22, 12:15). MVP spotkania

PSG Stal Nysa w pięciu setach uległa drużynie GKS-u Katowice w meczu 11. kolejki PlusLigi (21:25, 24:26, 25:17, 25:22, 12:15). MVP spotkania wybrany został Jakub Jarosz.

Drużyna z Katowic rozpoczęła spotkanie zdobywając szybko na swoje konto 4 punkty. Dobrą passę gości przerwał znakomity atak Wassima Ben Tary, który wywalczył pierwszy punkt i zagrywkę dla swojej drużyny. Kiedy goście zwiększyli swoją przewagę do 6 punktów przy wyniku 9: 3 trener gospodarzy zdecydował się na zmiany w składzie. Boisko opuścił Michał Gierżot. Niestety zmiany nie przyniosły pozytywnego skutku i w kolejnych akcjach drużyna z Katowic nadal budowała skutecznie swoją przewagę. Nysanie ocknęli się w końcówce seta i nieco zniwelowali przewagę Katowic. Jednak goście asem serwisowym wypracowali sobie piłkę setową przy wyniku 24:19. Set zakończył się wynikiem 21:25.

W drugiej odsłonie spotkania drużyna z Katowic kolejny raz mocno zaznaczyła swoją przewagę. Po kilku akcjach prowadzili już wynikiem 6:1. Nysanie starali się odrabiać punkty jednak goście skutecznie blokowali ataki z ich strony. Po raz kolejny drużyna gospodarzy rozpoczęła zaciętą walkę dopiero w końcówce seta i przy wyniku 23:21 emocje sięgały już zenitu. To gospodarze jako pierwsi zdobyli piłkę setową. jednak nie udało im się przypisać seta na swoje konto. Mimo zaciętej walki to goście zakończyli drugą partię wynikiem 26:24.

Trzecia partia spotkania dzięki skutecznej zagrywce Abramowicza rozpoczęła się od 2-punktowej przewagi gospodarzy .W kolejnych akacjach goście odrobili straty i wyrównali wynik 5:5. Jednak Nysanie w dalszym przebiegu gry, ponownie wywalczyli przewagę przy wyniku 13:9 dzięki znakomitym asom serwisowym. Gospodarze rozkręcali się z każdą akcją i odskoczyli drużynie z Katowic na 6 oczek przy wyniku 19:13. Długa wymiana piłek między drużynami zakończona agresywnym atakiem Wassima Ben Tary zagwarantowała gospodarzom piłkę setową. Nysanie zapisali trzeciego seta na swoje konto.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Goście mieli sporo problemów z przyjęciem ataków Nyskiej drużyny. To Stal jako pierwsza zdobyła 10 punkt przy 4-punktowej przewadze. W kolejnych akcjach odskoczyła przeciwnikom na 5 oczek po asie serwisowym Wassima Ben Tary. Drużyna z Katowic nie radziła sobie z opanowaniem agresywnych akcji i piłka wielokrotnie lądowała poza linią boiska. Siatkarze z Nysy byli bardzo zdeterminowani by wywalczyć tie-break w tym spotkaniu. Gospodarze zdobyli piłkę setową przy wyniku 24:20 jednak goście nie pozwolili im zakończyć seta w kolejnej akcji. Pod koniec zrobiło się już nerwowo po stronie zespołu z Nysy. Ich przewaga została zniwelowana do 2 oczek. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22 dla gospodarzy. Tie-break rozpoczął się od równej gry. Jednak w kolejnych akcjach to goście przejęli inicjatywę. Po zdobyciu przez drużynę z Katowic 8 punktu przy 2- punkowej przewadze nastąpiła zmiana stron. Goście utrzymywali niewielką przewagę jednak mecz powoli dobiegał końca. Goście zdobyli 14 punkt i tym samym piłkę meczową. Katowice ostatecznie wykorzystały przewagę w dogrywce i dzięki temu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu.

Źródło PSG Stal Nysa

928

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Niecodzienną niespodziankę sprawili uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak