Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Duże brawa dla służb ratunkowych.

Szybka reakcja policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oleskiej komendy oraz działania ratownicze prowadzone wspólnie ze strażakami PSP

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Duże brawa dla służb ratunkowych.

Szybka reakcja policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oleskiej komendy oraz działania ratownicze prowadzone wspólnie ze strażakami PSP pozwoliły na przywrócenie czynności życiowych mieszkańcowi Olesna, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Nieprzytomnemu mężczyźnie pierwszy pomocy udzielił patrolujący ten rejon policjant z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Po chwili na pomoc przyjechali kolejni policjanci – jeden z nich to kwalifikowany ratownik medyczny. 84-latek został przekazany w ręce służb medycznych i przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.20 na oleskim rynku. Patrolujący ten rejon mł. asp. Rafał Surowiec zauważył leżącego na ziemi mężczyznę. Okazało, że starszy pan siedzący na ławce stracił przytomność.

Policjant od razu sprawdził jego funkcje życiowe, a kiedy okazało się, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia, wspólnie z jednym ze świadków natychmiast podjął czynności ratownicze, bo w tej sytuacji liczyła się każda minuta.

Po chwili na miejsce dotarł drugi patrol Policji, na pokładzie którego był ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy st. post. Daniel Habiński-Walczak i sierż. Tymoteusz Kabaszyn. Policjant-ratownik przejął resuscytację i prowadził ją do czasu przybycia strażaków z oleskiej PSP.

Dalsze wspólne działania służb, w tym użycie AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych u 84-latka, który został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i odwieziony do szpitala.

Źródło KPP Olesno

6945
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP w Krakowie, zatrzymali mężczyznę, u którego zabezpieczyli 27 jednostek broni palnej

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (28.09), około godz. 21:40 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 3 piętrze budynku wielorodzinnego w Brzegu.

Wiadomości

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło w środę, 27 września chwilę przed godziną 20 na ulicy Kozielskiej. Kierująca nie zauważyła

Wiadomości

Dzięki reakcji świadka, pijany kierowca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym miał w